ŠÍK, Jan-Marek. Správný překlad? In Úvodní týden pro studenty programu Překladatelství germánských a románských jazyků na FF MU. 2024.
Originální název Správný překlad?
Název anglicky A Correct Translation?
Autoři ŠÍK, Jan-Marek.
Vydání Úvodní týden pro studenty programu Překladatelství germánských a románských jazyků na FF MU, 2024.
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Změnil Změnil: Mgr. Jan-Marek Šík, Ph.D., učo 411621. Změněno: 27. 2. 2024 14:09.
Přednáška pro studenty translatologie na FF MU se zamýšlela nad různým způsobem hodnocení konkrétních překladatelských řešení, které vzešly z překladatelských projektů přednášejícího. Hlavním cíle přednášky bylo na příkladech z praxe ilustrovat, že hodnotit "správnost" překladu je někdy nanejvýš obtížné.
Anotace anglicky
The lecture for the translatology students at the Faculty of Arts of Masaryk University reflected on the different ways of evaluating specific translation solutions that resulted from the lecturer's translation projects. The main aim of the lecture was to illustrate with examples from practice that evaluating the "correctness" of a translation is sometimes challenging.
VytisknoutZobrazeno: 27. 7. 2024 13:54