2023
Regionální socioekonomické podmínky : kontext pro analýzu názorotvorného chování
ILAVSKÁ, Adriana a Michal KOŘANZákladní údaje
Originální název
Regionální socioekonomické podmínky : kontext pro analýzu názorotvorného chování
Název anglicky
Regional socio-economic conditions : a context for the analysis of opinion-forming behaviour
Autoři
ILAVSKÁ, Adriana ORCID a Michal KOŘAN
Vydání
Brno, 121 s. 2023
Nakladatel
Masarykova univerzita
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Účelové publikace
Obor
50601 Political science
Stát vydavatele
Česká republika
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Označené pro přenos do RIV
Ne
Organizační jednotka
Fakulta sociálních studií
Klíčová slova česky
Česká republika; kraje; volby; socio-ekonomické charakteristiky; volební chování; názorotvorné chování; zahraniční politika
Klíčová slova anglicky
Czech Republic; regions; elections; socio-economic characteristics; voting behaviour; opinion-forming behaviour; foreign policy
Změněno: 22. 8. 2024 22:47, Mgr. Blanka Farkašová
V originále
Cílem policy paperu je komplexně poukázat na regionální socioekonomické charakteristiky jednotlivých krajů, aby bylo v pozdějších fázích projektu možné případně identifikovat proměnné, které by mohly pomoci vysvětlit postoje náchylných skupin. Policy paper také hledá odpověď na otázku, zda existuje propojení mezi socio-ekonomickými charakteristikami a regionálním volebním chováním (ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 a 2021). Studie přispívá k hlubšímu porozumění základním hodnotovým východiskům, která se týkají postojů vůči zahraničněpolitickým tématům, a celkově názorotvornému chování české veřejnosti vůči zahraniční politice v návaznosti na sociálně-ekonomické podmínky.
Anglicky
The aim of the policy paper is to comprehensively present the regional socio-economic characteristics of each region so that variables that could help explain the attitudes of susceptible groups can be identified in later stages of the project. The policy paper also seeks to answer the question of whether there is a link between socio-economic characteristics and regional voting behaviour (in the 2017 and 2021 elections to the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic). The study contributes to a deeper understanding of the underlying value bases that relate to attitudes towards foreign policy issues and the overall opinion-forming behaviour of the Czech public towards foreign policy in relation to particular socio-economic conditions.
Návaznosti
| TITDMZV930MT08, projekt VaV |
|