W 2024

Specka včera, dnes a zítra

VOJTOVÁ, Věra

Základní údaje

Originální název

Specka včera, dnes a zítra

Název česky

Specka včera, dnes a zítra

Název anglicky

Special Education yesterday, today, tomorrow

Autoři

Vydání

2024

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Uspořádání workshopu

Stát vydavatele

Bulharsko

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Označené pro přenos do RIV

Ne

Organizační jednotka

Pedagogická fakulta

Klíčová slova česky

speciální pedagogika, role speciálního pedagoga, segregace, integrace, inkluze, kvalita života lidí s postižením

Klíčová slova anglicky

special education, the role of a special needs teacher, segregation, integration, inclusion, quality of life of people with disabilities
Změněno: 24. 1. 2025 14:36, doc. PhDr. Věra Vojtová, Ph.D.

Anotace

V originále

Současné perspektivy speciální pedagogiky v historickém kontextu - od segregace k inkluzi, od defektu a postižení ke speciálním potřebám podpory a ke zvládání každodenních úkolů života. Tato témata reflektovali odborníci z univerzitního prostředí i z praxe, vědci i pracovníci pomáhajících profesí.

Anglicky

Contemporary perspectives of special education in historical context - from segregation to inclusion, from defect and disability to special needs to support and to coping with everyday tasks of life. These topics were reflected by experts from the university environment and practice, scientists and workers in the helping professions.