H 2026

Dějepis : příloha Kompetenčního rámce absolventa a absolventky učitelství

ČINÁTL, Kamil; Jaroslav PINKAS; Václav KAŠKA; Milan DUCHÁČEK; Marek FAPŠO et al.

Základní údaje

Originální název

Dějepis : příloha Kompetenčního rámce absolventa a absolventky učitelství

Název anglicky

History : Appendix to the Competence Framework for Graduates of Teacher Training Programs

Autoři

ČINÁTL, Kamil; Jaroslav PINKAS; Václav KAŠKA; Milan DUCHÁČEK; Marek FAPŠO; Julie JANKOVÁ; Miroslav JIREČEK ORCID; Irena KAPUSTOVÁ; Jaroslav KRÁL; Josef MÄRC; Naděžda MORÁVKOVÁ; Jaroslav NAJBERT a Radmila PRCHAL PAVLÍČKOVÁ

Vydání

2026

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Poskytovatelem realizované výsledky

Obor

50301 Education, general; including training, pedagogy, didactics [and education systems]

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Odkazy

Označené pro přenos do RIV

Ano

Organizační jednotka

Filozofická fakulta

Klíčová slova česky

učitelská kompetence; oborový rámec; didaktika dějepisu

Klíčová slova anglicky

teacher competence; subject framework; history teaching

Příznaky

Recenzováno
Změněno: 27. 3. 2026 11:48, Mgr. Ester Gaja Pučálková, Ph.D.

Anotace

V originále

Kompetenční rámec absolventa a absolventky učitelství dějepisu je přirozeným doplňkem obecného Kompetenčního rámce absolventa a absolventky učitelství (KRAAU), oba tyto dokumenty je třeba chápat jako vzájemně propojené a neoddělitelné. V Kompetenčním rámci absolventa a absolventky učitelství dějepisu je zdůrazněno to, čím je výuka tohoto oboru specifická a jaké kompetence, mimo kompetence definované v KRAAU, si mají absolventi a absolventky učitelství dějepisu osvojit.

Anglicky

The Competence Framework for History Teacher Graduates is a natural complement to the general Competence Framework for Graduates of Teaching (KRAAU); both documents should be understood as interconnected and inseparable. The Competence Framework for History Teacher Graduates emphasizes what makes teaching in these fields specific and what competences, apart from those defined in KRAAU, history teacher graduates should acquire.