SLAVÍČEK, Lubomír. Zpráva o sbírce olomouckého světícího biskupa Ferdinanda Schröffela ze Schröffenheimu. (Nové poznatky k dějinám sběratelství na Moravě 2. poloviny 17. století). In Martin Elbel - Milan Togner (ed.), Historická Olomouc XIII. Konec švédské okupace a poválečná obnova v 2. polovině 17. století. Olomouc: Univerzita Palackého, 2002, s. 129-144, 6 s. ISBN 80-244-0177-0.
Originální název Zpráva o sbírce olomouckého světícího biskupa Ferdinanda Schröffela ze Schröffenheimu. (Nové poznatky k dějinám sběratelství na Moravě 2. poloviny 17. století)
Název anglicky Report on the collection of the bishop Ferdinand Schröffel von Schröffenheim. (New Findings to the history of art collecting in Moravia in the 2. half of the 17. century)
Autoři SLAVÍČEK, Lubomír.
Vydání Olomouc, Martin Elbel - Milan Togner (ed.), Historická Olomouc XIII. Konec švédské okupace a poválečná obnova v 2. polovině 17. století. od s. 129-144, 6 s. 2002.
Nakladatel Univerzita Palackého
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor Umění, architektura, kulturní dědictví
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 80-244-0177-0
Klíčová slova anglicky Baroque art collecting; Ferdinand Schröffel von Schröffenheim
Štítky Baroque Art collecting, Ferdinand Schröffel von Schröffenheim
Změnil Změnil: prof. PhDr. Lubomír Slavíček, CSc., učo 1599. Změněno: 3. 7. 2007 21:16.
Studie na základě archivních pramenů věnuje pozornost historii obrazové sbírky olomouckého světícího biskupa Ferdinanda Schröffela ze Schröffenheimu.
Anotace anglicky
Paper is focused on the the history of the Olomouc bishop Ferdinand Schröffel von Schröffenheim.
VytisknoutZobrazeno: 30. 5. 2024 16:56