SÝKOROVÁ, Eva, Kar Yoong LIM, Zuzana KUNICKÁ, Mark CHASE, Michael D. BENNETT, Jiří FAJKUS a Andrew LEITCH. Three distinctive types of telomere in the plant group Asparagales. California, 2004.
Originální název Three distinctive types of telomere in the plant group Asparagales
Název česky Tři různé typy telomer u rostlin řádu Asparagales
Autoři SÝKOROVÁ, Eva (203 Česká republika), Kar Yoong LIM (826 Velká Británie a Severní Irsko), Zuzana KUNICKÁ (203 Česká republika), Mark CHASE (826 Velká Británie a Severní Irsko), Michael D. BENNETT (826 Velká Británie a Severní Irsko), Jiří FAJKUS (203 Česká republika, garant) a Andrew LEITCH (826 Velká Británie a Severní Irsko).
Vydání California, 2004.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Audiovizuální tvorba
Obor Genetika a molekulární biologie
Stát vydavatele Spojené státy
WWW URL
Kód RIV RIV/00216224:14310/04:00010043
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova anglicky alternative telomeres in plants; chromatin; nucleosome
Štítky alternative telomeres in plants, chromatin, nucleosome
Příznaky Mezinárodní význam
Změnil Změnil: prof. RNDr. Jiří Fajkus, CSc., učo 28574. Změněno: 24. 6. 2008 16:06.
Three groups of plants have been found within the order of Asparagales with respect to telomeric DNA showing links between phylogenesis of the plants in this order and the evolutionary changes of their telomeres.
Anotace česky
V rámci řádu Asparagales byly nalezeny tři skupiny rostlin podle sekvence telomerové DNA, které ukazují na spojení mezi fylogenezí rostlin tohoto řádu a evolučními změnami jejich telomer.
Návaznosti
AV0Z5004920, záměrNázev: Biofyzikální vlastnosti živých systémů a jejich změny vlivem faktorů vnějšího prostředí
GA204/02/0027, projekt VaVNázev: Molekulární analýza struktury a funkce typických a alternativních telomer u rostlin
MSM 143100008, záměrNázev: Genomy a jejich funkce