MUSIL, Karel. History of the Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) Approach. In MEKON 2007, Sborník abstraktů příspěvků IX. ročníku mezinárodní konference EKF VŠB - TU Ostrava. Ostrava: VŠB-TU Ostrava, 2007, s. 35-42. ISBN 978-80-248-1324-0.
Originální název History of the Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) Approach
Název česky Historie přístupu dynamické stochastické všeobecné rovnováhy (DSGE)
Autoři MUSIL, Karel (203 Česká republika, garant).
Vydání Ostrava, MEKON 2007, Sborník abstraktů příspěvků IX. ročníku mezinárodní konference EKF VŠB - TU Ostrava, s. 35-42, 2007.
Nakladatel VŠB-TU Ostrava
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14560/07:00020187
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 978-80-248-1324-0
Klíčová slova anglicky Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) model; structural model; RBC model; the Redux model; New Keynesian DSGE model
Štítky New Keynesian DSGE model, RBC model, structural model, the Redux model
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnil: RNDr. Ing. Karel Musil, M.Sc., Ph.D., učo 42159. Změněno: 12. 3. 2007 07:56.
The paper describes basic characteristics of the Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) theory and its application on a modeling. It introduces reasons for an establishing and development of the theory. It tries to specify a relatively very heterogeneous group of the DSGE models and their connection to the GE models. The part about history of the DSGE theory contains a description of the Redux model, an introduction of its basic characteristics and its influence on a subsequent development of economic models. There is and attempt to explain a connection between the DSGE models and the New Keynesian theory as well.
Anotace česky
Článek popisuje základní vlastnosti teorie dynamické stochastické všeobecné rovnováhy (DSGE) a její aplikaci na modelový přístup. Předkládá důvody vzniku a rozvoje teorie. Pokouší se specifikovat relativně velmi heterogenní skupinu DSGE modelů a jejich provázanost s GE modely. Část o historii DSGE teorie obsahuje popis Redux modelu, představuje jeho základní charakteristiky a vliv na následný vývoj ekonomického modelování. Je zde také pokus vysvětlit vztah mezi DSGE modely a Novokeynesiánskou teorií.
Návaznosti
GA402/05/2172, projekt VaVNázev: Měnová politika a makroekonomická stabilizace : identifikace a aplikace modelů všeobecné rovnováhy
Investor: Grantová agentura ČR, Měnová politika a makroekonomická stabilizace: identifikace a aplikace modelů všeobecné rovnováhy
1M0524, projekt VaVNázev: Centrum výzkumu konkurenční schopnosti české ekonomiky