LOKOČ, Radim. Současné zemědělství v horských a podhorských oblastech aneb správcem krajiny z nouze. In Méně příznivé oblasti pro zemědělství a venkov. Sborník příspěvků z mezinárodní konference. 1. vyd. Praha: Výzkumný ústav zemědělské ekonomiky, 2007, s. 321-331. ISBN 978-80-86671-46-8.
Originální název Současné zemědělství v horských a podhorských oblastech aneb správcem krajiny z nouze
Název anglicky Present agriculture in mountain and submountane areas or else Landscape Manager out of necessity
Autoři LOKOČ, Radim (203 Česká republika, garant).
Vydání 1. vyd. Praha, Méně příznivé oblasti pro zemědělství a venkov. Sborník příspěvků z mezinárodní konference, od s. 321-331, 11 s. 2007.
Nakladatel Výzkumný ústav zemědělské ekonomiky
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50000 5. Social Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14230/07:00022882
Organizační jednotka Fakulta sociálních studií
ISBN 978-80-86671-46-8
Klíčová slova anglicky farming; landscape; agriculture policy; mountainous areas; less favoured areas; ecological farming; subsidy; Valašské Klobouky region; Bruntál region
Štítky agriculture policy, Bruntál Region, ecological farming, farming, landscape, less favoured areas, mountainous areas, subsidy, Valašské Klobouky Region
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnil: Mgr. Radim Lokoč, učo 156036. Změněno: 10. 11. 2007 17:38.
Text analyzuje současný stav a vývoj zemědělství v podhorských a horských oblastech. Na základě poznatků z případových studií na Valašsko Kloboucku a Bruntálsku se věnuje environmentálním, z části také sociálním a ekonomickým aspektům současného zemědělství v těchto oblastech, schopnosti a ochotě zemědělců stát se správci krajiny, naplňovat cíle zemědělské politiky, a okolnostem, za nichž se ke změně svého hospodaření rozhodují.
Anotace anglicky
This text analyses the present situation as well as development of farming in sub mountainous and mountainous areas, concretely in Valašské Klobouky region and Bruntál region. It deals especially with environmental, and partly also social and economical, aspects of contemporary farming in these areas, with both the ability and willingness of farmers to become farm managers of the landscape and to fulfil the stated goals of agricultural policy. Last but not least, this work also focuses on various circumstances influencing decisions of these farmers, and also on their possible obstacles.
Návaznosti
2B06126, projekt VaVNázev: Ochrana krajinného rázu jako podstatného rysu české kulturní krajiny (Akronym: OKRČR)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ochrana krajinného rázu jako podstatného rysu české kulturní krajiny
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 03:25