ADÁMEK, Vladimír. Samospráva a financování veřejných vysokých škol deset let po přijetí zákona o vysokých školách. In Dny práva - 2008. Brno: Masarykova univerzita, 2008, s. 2-10. ISBN 978-80-210-4733-4.
Originální název Samospráva a financování veřejných vysokých škol deset let po přijetí zákona o vysokých školách
Autoři ADÁMEK, Vladimír.
Vydání Brno, Dny práva - 2008, od s. 2-10, 2008.
Nakladatel Masarykova univerzita
Typ výsledku Stať ve sborníku
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-210-4733-4
Klíčová slova anglicky University; special interest self-administration; territorial self-administration; state budget; subsidies from the state budget; contribution from the state budget.
Štítky special interest self-administration, State budget, territorial self-administration, University
Změnil Změnil: Ing. Vladimír Adámek, Ph.D., učo 114781. Změněno: 28. 1. 2009 17:21.
Anotace česky
Veřejné vysoké školy jsou dnes demokraticky organizované samosprávné instituce. Právní úprava jejich samosprávy a financování je předmětem předkládaného příspěvku, který je zároveň připomenutím, že uplynulo právě deset let od přijetí zákona o vysokých školách. Úvodní část příspěvku je věnována samosprávě veřejných vysokých škol jako součásti zájmové samosprávy, další část příspěvku pojednává o některých souvislostech právní úpravy financování veřejných vysokých škol a závěrečná část příspěvku je úvahou de lege ferenda o přijetí samostatného právního předpisu, který by upravoval financování vysokých škol.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 18:04