POTĚŠIL, Lukáš. Formy činnosti správních orgánů při ochraně životního prostředí v českém právním řádu. In Právna úprava starostlivosti o životné prostredie. Košice: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, 2009, s. 23-31. ISBN 978-80-7097-752-1.
Originální název Formy činnosti správních orgánů při ochraně životního prostředí v českém právním řádu
Název česky Formy činnosti správních orgánů při ochraně životního prostředí v českém právním řádu
Název anglicky The forms of action taken by the environmental protection in the Czech legal order
Autoři POTĚŠIL, Lukáš (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Košice, Právna úprava starostlivosti o životné prostredie, od s. 23-31, 9 s. 2009.
Nakladatel Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50500 5.5 Law
Stát vydavatele Slovensko
Forma vydání tištěná verze "print"
Kód RIV RIV/00216224:14220/09:00042558
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 978-80-7097-752-1
Klíčová slova česky veřejná správa, životní prostředí, právní formy, právní metody
Klíčová slova anglicky public administration; environment; legal forms; legal methods
Štítky environment, legal forms, legal methods, Public administration
Příznaky Mezinárodní význam, Recenzováno
Změnil Změnil: doc. JUDr. Lukáš Potěšil, Ph.D., učo 61256. Změněno: 30. 5. 2013 11:44.
V příspěvku se autor věnuje společným znakům správního práva a práva životního prostředí. Poukazuje na skutečnost, že jak metody, tak i právní formy realizace správního práva a veřejné správy jsou použitelné i pro oblast společenských vztahů na úseku práva životního prostředí. Zmiňuje provázanost metod a forem, přičemž na praktických příkladech z práva životního prostředí uvádí jejich jednotlivé druhy, které právní řád České republiky zná. V příspěvku je tak zmíněna problematika veřejnoprávních smluv, individuálních správních aktů, normativních správních aktů a smíšených správních aktů. Příspěvek pak uzavírá shrnutí procesních prostředků, která platná právní úprava umožňuje uplatnit.
Anotace anglicky
The author deals with the common character of the Administrative Law and the Environmental Law. Mentioned is the fact that both methods and legal forms of realization of the Administrative Law and public administration cad be used also for the area of the social ties in the branch of the Environmental Law. This entry points the cohesion of methods and legal forms whereas on the practical examples of the branch of the Environmental Law are shown particular kinds. The author focuses on the issue of public contracts, individual administrative acts, general acts and finally mixed administrative acts. The conclusion of this entry deals with the different types of procedural instruments that can be used by aggrieved persons.
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 12:17