2009
Možnosti a limity sociometrické analýzy sociálních vztahů v třídních kolektivech
STRÁNSKÁ, Zdenka a Ivana POLEDŇOVÁZákladní údaje
Originální název
Možnosti a limity sociometrické analýzy sociálních vztahů v třídních kolektivech
Název anglicky
Possibilities and limits of sociometric analysis of social relationships in class groups
Autoři
STRÁNSKÁ, Zdenka ORCID a Ivana POLEDŇOVÁ
Vydání
Osobnosť v kontexte kognícií, emocionality a motivácií II. Medzinárodná konferencia, 26. - 27. 11. 2009, UK Bratislava. Kniha abstraktov. Bratislava: STIMUL, 2009, s. 64-65. 2009
Další údaje
Jazyk
čeština
Typ výsledku
Konferenční abstrakt
Obor
50100 5.1 Psychology and cognitive sciences
Stát vydavatele
Slovensko
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Odkazy
Označené pro přenos do RIV
Ano
Kód RIV
RIV/00216224:14230/09:00038601
Organizační jednotka
Fakulta sociálních studií
ISBN
978-80-89236-69-5
Klíčová slova česky
sociometrická analýza; sociální vztahy; školní třída
Klíčová slova anglicky
sociometric analysis; social relationships; class group
Příznaky
Mezinárodní význam
Změněno: 29. 3. 2010 15:08, PhDr. Zdenka Stránská, Ph.D.
V originále
Příspěvek je teoretickou studií zaměřenou na analýzu techniky sociometrie, používané k analýze sociálních vztahů ve školních třídách. Sociometrická metoda zahrnuje mnoho variabilních výzkumných postupů, které umožňují komplexní výzkum malé sociální skupiny, a existují různé možnosti zpracování sociometrických dat. Užití sociometrie má však i svá úskalí - je důležité dodržovat určité etické zásady a zjištěné údaje je vhodné konfrontovat s údaji získanými jinými metodami.
Anglicky
This paper is a theoretical study focused on analysis of sociometric technique, which is used to analyse social relationships in class groups. Sociometric method involves many different research procedures, which enable complex research of a small social group. There are also various possibilities of sociometric data processing. However, the use of sociometry also has its limitations - it is important to comply with certain ethical principles, and it is also appropriate to confront the data collected by sociometry with findings detected by other methods.
Návaznosti
| MSM0021622406, záměr |
|