FOLTÁNKOVÁ, Veronika, Kateřina KOLÁČNÁ, Eva MATĚJKOVÁ, Jana SMEJKALOVÁ a Jaroslav MICHÁLEK. Manufacturing of bone marrow-derived mesenchymal stromal cells according to GMP requirements for clinical trials. In 15th Congress of the European Hematology Association. 2010. ISSN 0390-6078.
Originální název Manufacturing of bone marrow-derived mesenchymal stromal cells according to GMP requirements for clinical trials
Název česky Výroba MSC buněk pro klinické experimenty dle zásad GMP
Autoři FOLTÁNKOVÁ, Veronika, Kateřina KOLÁČNÁ, Eva MATĚJKOVÁ, Jana SMEJKALOVÁ a Jaroslav MICHÁLEK.
Vydání 15th Congress of the European Hematology Association, 2010.
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 30200 3.2 Clinical medicine
Stát vydavatele Španělsko
Impakt faktor Impact factor: 6.532
Organizační jednotka Lékařská fakulta
UT WoS 000279051302413
Klíčová slova česky Angiogeneze; buněčná terapie; imunomodulace; mesenchymální buňky
Klíčová slova anglicky Angiogenesis; Cellular therapy; Immunomodulation; Mesenchymal cells
Změnil Změnila: Mgr. Anna Potáčová, Ph.D., učo 44190. Změněno: 16. 6. 2010 16:18.
MSCs are resident in the bone marrow in small numbers of nucleated cells (0.001-0.01%), but can be readily expanded in vitro to provide sufficient number of GMP grade cells for local and systemic cellular therapy. The methods used in the manufacturing protocol will be validated and the clinical protocol will be approved by Czech State Institute for Drug Control.
Návaznosti
2B06058, projekt VaVNázev: Bezpečná biotechnologie alotransplantovaných hematopoetických kmenových buněk u vybraných solidních a hematologických nádorů jako adoptivní imunoterapie (Akronym: NPVII11001)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Bezpečná biotechnologie alotransplatovaných hematopoetických kmenových buněk u vybraných solidních a hematologických nádorů jako adoptivní imunoterapie
2B08066, projekt VaVNázev: Studium léčebných možností diabetes mellitus 1. typu jako geneticky determinované metabolické choroby s využitím nových imunoterapeutických postupů