MALÍKOVÁ, Radana, Simona KAUPOVÁ, Martin IVANOV, Michaela VAŠINOVÁ GALIOVÁ, Miriam NÝVLTOVÝ FIŠÁKOVÁ a Petr GADAS. Studium distribuce prvků v kostní tkáni užitím laserové ablace a elektronové mikrosondy. 2011.
Originální název Studium distribuce prvků v kostní tkáni užitím laserové ablace a elektronové mikrosondy
Název anglicky Study of elemental distribution in bony tissue using laser ablation and electron microprobe analysis
Autoři MALÍKOVÁ, Radana (203 Česká republika, domácí), Simona KAUPOVÁ (203 Česká republika), Martin IVANOV (203 Česká republika, domácí), Michaela VAŠINOVÁ GALIOVÁ (203 Česká republika, garant, domácí), Miriam NÝVLTOVÝ FIŠÁKOVÁ (203 Česká republika) a Petr GADAS (203 Česká republika, domácí).
Vydání 2011.
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Konferenční abstrakt
Obor 10406 Analytical chemistry
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14310/11:00053178
Organizační jednotka Přírodovědecká fakulta
Klíčová slova česky laserová ablace; elektronová mikrosonda; diageneze
Klíčová slova anglicky laser ablation; electron microprobe analysis; diagenesis
Změnil Změnila: Mgr. Michaela Vašinová Galiová, Ph.D., učo 64008. Změněno: 24. 1. 2012 18:08.
Práce je zaměřena na analýzu recetních kostí vystavených působení Sr, Ba, Cu a Zn pomocí LA-ICP-MS a EMPA.
Anotace anglicky
Study is focused on analysis of recent bones exposed to Sr, Ba, Cu, and Zn salts using LA-ICP-MS and EMPA.
Návaznosti
ME10012, projekt VaVNázev: Laserová ablace se spektrometrií v indukčně vázaném plazmatu a spektroskopie laserem buzeného mikroplazmatu v archeologii a antropologii (Akronym: LAICPMSOES a LIBS v arch. a antrop.)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Laserová ablace se spektrometrií v indukčně vázaném plazmatu a spektroskopie laserem buzeného mikroplazmatu v archeologii a antropologii, Program výzkumu a vývoje KONTAKT (ME)
MSM0021622412, záměrNázev: Interakce mezi chemickými látkami, prostředím a biologickými systémy a jejich důsledky na globální, regionální a lokální úrovni (INCHEMBIOL) (Akronym: INCHEMBIOL)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Interakce mezi chemickými látkami, prostředím a biologickými systémy a jejich důsledky na globální , regionální a lokální úrovni
VytisknoutZobrazeno: 19. 9. 2024 21:38