2011
Is the cooperation possible between China and the Czech Republic in Comparative pedagogy and in secondary vocational education?
OURODA, KarelZákladní údaje
Originální název
Is the cooperation possible between China and the Czech Republic in Comparative pedagogy and in secondary vocational education?
Název česky
Je možná spolupráce mezi Čínou a Českou republikou v komparativní pedagogice a v oblasti odborného vzdělávání?
Autoři
OURODA, Karel
Vydání
2011
Další údaje
Jazyk
angličtina
Typ výsledku
Prezentace na konferencích
Obor
50300 5.3 Education
Stát vydavatele
Čína
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka
Pedagogická fakulta
Klíčová slova česky
Spolupráce komparativní pedagogika střední odborné školství (ISCED3) čeští vysokoškoláci příklady spolupráce.
Klíčová slova anglicky
Cooperation Comparative pedagogy secondary vocational education (ISCED 3) Czech university students Chinese experts examples of cooperation.
Příznaky
Mezinárodní význam, Recenzováno
Změněno: 19. 3. 2013 22:33, Mgr. et Mgr. Karel Ouroda, Ph.D.
V originále
As the question suggests, that occurs in the beginning of this conference paper, there is, first, analyzed the history of cooperation between China and foreign countries - modern pedagogy contacts between China and different countries. It is gratifying pointed out the tendency of some Czech students, their interest in educational cooperation with China. The paper also analyzes the potential for cooperation with China within the educational sciences. There are mentioned some interesting examples of cooperation between China and other countries in education. In conclusion, the proposed content of the agreement between the Czech and Chinese teaching universities that choose to help their students and teachers in the international scientific cooperation and mobilities. The presentation was conducted by means of interpretation to the microphone and PowerPoint documents.
Česky
Jak už napovídá otázka, která se vyskytuje v úvodu tohoto konferenčního příspěvku, je zde, za prvé, analyzována historie spolupráce mezi Čínou a zahraničím - moderní kontakty v pedagogice mezi Čínou a různými zeměmi. Je poukázáno na potěšitelné tendence některých českých studentů, jejich zájem o pedagogickou spolupráci s Čínou. Příspěvek dále analyzuje potenciální možnosti spolupráce s Čínou v rámci edukačních věd. Jsou zde zmiňovány některé zajímavé příklady spolupráce mezi Čínou a zahraničím v oblasti vzdělávání. V závěru je navržen obsah příslušné dohody mezi českými a čínskými pedagogickými vysokými školami, které se rozhodnou pomoci svým studentům a učitelům v této mezinárodní vědecké spolupráci a mobilitách. Prezentace proběhla prostřednictvím výkladu na mikrofon a powerpointových dokumentů.