POCHMONOVÁ, Jaroslava, Alena HAVELKOVÁ, Lumír KONEČNÝ, Jarmila SIEGELOVÁ a Petr DOBŠÁK. Ovlivnění kvality života kardiovaskulární rehabilitací u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční s ohledem na velikost jejich ejekční frakce levé komory. In Petr Dobšák, Jarmila Siegelová, Michaela Sosíková, Pavel Homolka. Celostátní konference III. dny fyzioterapie - zdraví a pohybová aktivita. Brno: MSD, 2011, s. 51-56. ISBN 978-80-7392-171-2.
Originální název Ovlivnění kvality života kardiovaskulární rehabilitací u pacientů s chronickou ischemickou chorobou srdeční s ohledem na velikost jejich ejekční frakce levé komory
Název anglicky The effect of cardiovascular rehabilitation on quality of live in patients with chronic ischemic heart disease: the difference of the ejection fraction of the left ventricle
Autoři POCHMONOVÁ, Jaroslava (203 Česká republika, garant, domácí), Alena HAVELKOVÁ (203 Česká republika, domácí), Lumír KONEČNÝ (203 Česká republika, domácí), Jarmila SIEGELOVÁ (203 Česká republika, domácí) a Petr DOBŠÁK (203 Česká republika, domácí).
Vydání Brno, Celostátní konference III. dny fyzioterapie - zdraví a pohybová aktivita, od s. 51-56, 6 s. 2011.
Nakladatel MSD
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 30000 3. Medical and Health Sciences
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14110/11:00054181
Organizační jednotka Lékařská fakulta
ISBN 978-80-7392-171-2
Klíčová slova česky chronická ischemická choroba srdeční; Seattle Angina Questionnaire
Klíčová slova anglicky chronic ischemic heart disease; Seattle Angina Questionnaire
Změnil Změnil: Mgr. Michal Petr, učo 65024. Změněno: 6. 12. 2011 14:51.
Cílem práce bylo zhodnotit vliv dvanáctitýdenního kombinovaného tréninku na kvalitu života, výkonnost (vyjádřenou jako maximální dosažený výkon a výkon přepočtený na 1kg hmotnosti těla) a na ukazatele kapacity transportního objemu pro kyslík (vyjádřené jako maximální příjem kyslíku a maximální příjem kyslíku přepoštený na 1 kg hmotnosti těla) u pacientů s ischemickou chorobou srdeční, s ohledem na jejich velikost ejekční frakce levé srdeční komory před zahájením rehabilitace.
Anotace anglicky
The paper deals with the effect of cardiovascular rehabilitation on quality of live in patients with chronic ischemic heart disease: the difference of the ejection fraction of the left ventricle.
Návaznosti
MSM0021622402, záměrNázev: Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Časná diagnostika a léčba kardiovaskulárních chorob
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 18:49