C 2011

Východiska a perspektivy intervence u jedinců s těžkým zdravotním postižením.

OPATŘILOVÁ, Dagmar

Základní údaje

Originální název

Východiska a perspektivy intervence u jedinců s těžkým zdravotním postižením.

Název česky

Východiska a perspektivy intervence u jedinců s těžkým zdravotním postižením.

Název anglicky

Way out of perspectives intervention in individuals with profound disabilities

Vydání

Druhé, upravené a doplněné. Praha, HANÁK, P. a kol. Diagnostika a edukace dětí a žáků s těžkým zdravotním postižením. od s. 25-28, 4 s. 2011

Nakladatel

Národní ústav pro vzdělávání, školské poradenské zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Kapitola resp. kapitoly v odborné knize

Obor

50300 5.3 Education

Stát vydavatele

Česká republika

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Označené pro přenos do RIV

Ano

Kód RIV

RIV/00216224:14410/11:00055029

Organizační jednotka

Pedagogická fakulta

ISBN

978-80-86856-89-6

Klíčová slova česky

Osoba se zdravotním postižením; humanizace; legislativa; diagnostika; raná intervence; integrace; inkluze

Klíčová slova anglicky

Individual with health disabilities; humanisation; legislation; diagnostics; early intervention; integration; imclusion

Příznaky

Recenzováno
Změněno: 19. 1. 2012 14:59, doc. PhDr. Mgr. Dagmar Opatřilová, Ph.D.

Anotace

V originále

Kapitola se zabývá východisky pro intervenci osob s těžkým zdravotním postižením. Stručně charakterizujeme významné dokumenty, dále se zabýváme ranou intervencí, poradenstvím a vzděláváním osob s těžkým zdravotním postižením. V závěru kapitoly stručně prezentujeme principy integrace a inkluze.

Anglicky

This chapter deals with way out for intervention individuals with profound disabilities. we shortly characterize important documents, next we deals with early intervention, counselling and education individuals with profound disabilities. At the end of the chapter we present principle of integration and of inclusion.