KOTULÁN, Jaroslav. Zdravotní nauky pro pedagogy. 3. vydání. Brno: Masarykova univerzita, 2012. 258 stran. ISBN 9788021057630.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Zdravotní nauky pro pedagogy
Autoři KOTULÁN, Jaroslav.
Vydání 3. vydání. Brno, 258 stran, 2012.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Typ výsledku Odborná kniha
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Lékařská fakulta
ISBN 9788021057630
Štítky Munipress
Změnil Záznam byl importován z knihovního systému. Změněno: 5. 11. 2018 04:46.
Anotace česky
Učební text základních zdravotních nauk pro všechny typy studia a pro specializaci Školní zdravotnictví na Pedagogické fakultě MU v Brně. Shrnuje poznatky o zdraví dětí a jeho ochraně, běžných dětských nemocech, o zdravotních aspektech školy a její činnosti, o zdravotní výchově dětí a o vybraných zásadách první pomoci. V kostce jsou budoucím učitelům předloženy též údaje o zdravotních vlivech životního prostředí a informace o národním zdraví v České republice.
Anotace anglicky
Textbook of basic health subject for all types of the degree programmes and for the special study field School Health at the Faculty of Education, Masaryk University Brno. The knowledge of main problems of child health is summarized: child s growth and development, child health protection, common diseases in childhood, health issues of the school and its activities, health education of children, and principles of first aid. Environmental health impact and information concerning the national health in the Czech Republic is also briefly described.
VytisknoutZobrazeno: 3. 4. 2020 07:34