STEHLÍKOVÁ BABYRÁDOVÁ, Hana, Jana BESMÁKOVÁ, Terezie ZEMÁNKOVÁ a Max KLÄGER. Obrazy příběhů - příběhy obrazů. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita. 110 s. spisy Masarykovy univerzity. ISBN 978-80-210-5734-0. 2011.
Originální název Obrazy příběhů - příběhy obrazů
Název česky Obrazy příběhů - příběhy obrazů
Název anglicky Pictures of stories - stories of pictures
Autoři STEHLÍKOVÁ BABYRÁDOVÁ, Hana, Jana BESMÁKOVÁ, Terezie ZEMÁNKOVÁ a Max KLÄGER.
Vydání 1. vyd. Brno, 110 s. spisy Masarykovy univerzity, 2011.
Nakladatel Masarykova univerzita
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Odborná kniha
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
ISBN 978-80-210-5734-0
Klíčová slova česky umění výchova mentální hendikep obrazy mentálně postižených autorů speciální výtvarná výchova
Klíčová slova anglicky art eduction menthal handicap pictures of menthal handicaped authors special artistic education
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: MgA. Jana Besmáková, Ph.D., učo 112974. Změněno: 8. 5. 2012 15:43.
Publikace shrnuje výsledky dvouletého výzkumu v oblasti speciální výtvarné výchovy mentálně postižených osob: studie kvalitativního výzkumu je založena na kazuistickém rozboru originálů výtvarných prací (bylo užito transdisciplinární metody obrazové analýzy a případové studie), výsledky výzkumu byly implementovány do praxe speciální výtvarné výchovy ve vybraných zařízeních pro osoby vyžadující zvláštní zdravotní péči(ověřování výsledků výzkumu na základě realizace pedagogická praxe s minoritními skupinami). Tematicky navazuje publikace na rámcové téma dlouhodobé projektové výzkumné činnosti katedry: Speciální výtvarná výchova.
Anotace anglicky
The publication summarizes the results of a two-year research in the field of artistic education for mentally disabled persons: a study of qualitative research is based on analysis of published case of original works of art (here was used the transdisciplinary analytic methods and case studies). Research results were implemented into practice of the special art education in selected facilities for persons needing special care (verification of research results based on realization of teaching practice with minority groups). Theme builds on the general topic publication of long-term research project of the Department: Special artistic education.
Návaznosti
MUNI/A/1019/2010, interní kód MUNázev: Rozvoj kreativity ve školní i mimoškolní výtvarné pedagogice (Akronym: ROKREA)
Investor: Masarykova univerzita, Rozvoj kreativity ve školní i mimoškolní výtvarné pedagogice, DO R. 2020_Kategorie A - Specifický výzkum - Studentské výzkumné projekty
VytisknoutZobrazeno: 16. 4. 2024 12:06