CVT FI

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »

Pracujte v unixové sekci CVT FI

Zajímavé | 2 | 2
Mgr. Tomáš Szaniszlo (CVT FI MU), učo 359894
unix

Chcete být root? Pracujte v unix@fi!

Podrobnosti v inzerátu na fakultní vývěsce.

Microsoft Azure pro studenty

Informačně přínosné | 1 | 1
Mgr. Ondrej Šebela (stud FI MU), učo 172888
windows

Všichni studenti FI mají možnost v rámci programu MSDNAA bezplatně využívat i
cloudovou službu Microsoft Azure. Podrobný návod jak si vytvořit Azure účet
najdete zde

Hromadná BSOD v učebnách s Windows

Vtipné | 14 | 14
Mgr. Ondrej Šebela (stud FI MU), učo 172888
windows
Dne 29.2.2016 došlo v učebnách s Windows kolem 13:00 téměř na všech strojích k modré smrti (BSOD).
Důvodem byla kombinace dvou událostí.
Dopoledne téhož dne Eset uvolnil aktualizaci virové databáze antiviru NOD, který je v učebnách nainstalovaný. Šlo o verzi 13102.
Ta způsobovala na klientech falešnou detekci virů na zcela legitimních webových stránkách, což vedlo k zablokování stránky v prohlížeči.
Řešením takové situace je obecně návrat k předchozí (funkční) verzi virové databáze. Což nás vede k tomu co způsobilo BSOD v učebnách.
Vynucení použití starší virové databáze na většině strojů způsobilo BSOD. Na vině je zřejmě bug v aktuálně používané verzi NOD antiviru (5.0.2126.0),
který při ručním vynucení i při vynucení přes centrální správu způsobí modrou smrt. Eset o 2 hodiny později vydal opravenou verzi 13103 čímž byl problém s falešnou detekcí odstraněn.

[edit]
Ukázalo se, že BSOD na postižených strojích poškodil systémové soubory. To vedlo k tomu, že po dalším zapnutí stroje, už systém nenaběhl.
Řešením bylo odinstalování NODu v nouzovém režimu. Aby to nebylo tak snadné, tak NOD se instaluje skrze MSI instalátor.
MSI instalátor však potřebuje, aby běžela služba msiserver, která se ovšem v nouzovém režimu nespouští.
Aby bylo možné ji spustit, bylo potřeba vytvořit v registru klíč HKLM\System\CurrentControlSet\SafeBoot\Minimal\msiserver.
Poté stačilo spustit msiserver službu a odinstalovat NOD.

Zrcadlo distribuce Raspbian na FI MU

Informačně přínosné | 2 | 2
RNDr. Jan Kasprzak, Ph.D. (CVT FI MU), učo 1885
unix
Protože ve svých projektech často používáme malé počítače Raspberry Pi s nainstalovaným operačním systémem Raspbian, rozhodli jsme se tento operační systém podpořit zřízením místního zrcadla jejich datového archívu.

celý příspěvek

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »