Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
This blog is written by
PhotographsFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Blog owners: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Right to read: anyone on the Internet, a specific group of users: FI:CVT FI
Right to post comments: a specific group of users: FI:CVT FI
21. 3.
2011

Kontextová nápověda

  • RSS
Interesting | 1 | 1
Novinky

V Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) mají uživatelé k dispozici velmi podrobnou a obsáhlou nápovědu, ve které je popsáno používání téměř veškerých agend. Nyní Vývojový tým IS MU přichází s tzv. kontextovou nápovědou, která se zobrazuje přímo u vybraných aplikací a nabízí uživatelům odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Kontextová nápověda stručně popisuje účel aplikace a zpravidla zobrazuje několik nejčastěji kladených otázek či zajímavých možností aplikace. Pomocí těchto předvybraných dotazů se uživatel dostane přímo na místo v nápovědě, kde je popsána problémová situace. Pokud je na stránce kontextová nápověda dostupná, uživatelé ji naleznou pod ikonkou otazníku vpravo nahoře.

Obr. 1: Umístění ikonky v ISu.

V případě, že se žádný z předem vybraných dotazů netýká problému, na který uživatel hledá odpověď, je k dispozici ještě vyhledávací políčko pro fulltextové vyhledávání v celém obsahu nápovědy.

Obr. 2: Kontextová nápověda pro aplikaci Zobrazení rozvrhu.

21. března 2011

Not read yet0 commentspermalink
« Nový projekt Repozitar.cz (28. 2. 2011 05:42) | Nové možnosti fulltextového vyhledávání » (21. 3. 2011 05:00)

No comments have been posted yet.