Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
This blog is written by
PhotographsFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Blog owners: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Right to read: anyone on the Internet, a specific group of users: FI:CVT FI
Right to post comments: a specific group of users: FI:CVT FI
4. 6.
2013

Změny a výhody pro studující rodiče v IS MU

  • RSS
Not rated yet.
Novinky

Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) provedl změny v agendě pro správu poplatků tak, aby byly výměry počítány v souladu s novelou zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, účinné od 1. dubna 2013. Ta osvobozuje studentky či studenty, kteří se během svého studia stanou rodiči, od povinnosti platit poplatky za prodlouženou dobu studia. Studentovi stačí doložit doklady o rodičovství studijnímu oddělení, které mu v evidenci studia zaznamená přerušení z důvodu mateřské/rodičovské dovolené, vše ostatní zajistí IS MU.

Aby měli o studiích na mateřské dovolené přehled i vyučující, byly upraveny i aplikace v Záznamníku učitele. Informaci o studiích v uznané době mateřské dovolené naleznou učitelé nově v Individuálních informacích o studentovi, v seznamu studentů nebo v aplikaci pro hodnocení (sloupec Poznámka).

Obr. 1: Informace o mateřství v Individuálních informacích o studentovi.

Přibyla také možnost výběru studentů při vstupu do Záznamníku učitele.

Obr. 2: Nové omezení výběru v Záznamníku učitele.

Více k poplatkům za studium naleznete v Nápovědě.

4. června 2013

Not read yet0 commentspermalink
« Tisíce studentů kontrolují práce v systému na odhalení plagiátů (29. 4. 2013 15:06) | Zkopírování zprávy na Vývěsce přináší užitek pro čtenáře » (4. 6. 2013 13:14)

No comments have been posted yet.