Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
This blog is written by
PhotographsFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Blog owners: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Right to read: anyone on the Internet, a specific group of users: FI:CVT FI
Right to post comments: a specific group of users: FI:CVT FI
30. 3.
2010

Vyhledávání v publikační bázi NK ČR pomocí Publikací

  • RSS
Not rated yet.
Novinky

Uživatelé Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) využívají již řadu let agendu Publikace, která slouží k evidenci publikačních záznamů. Nedávno byly možnosti této agendy rozšířeny o tzv. „Vzdálené vyhledávání“. Tato aplikace umožňuje uživateli vzdáleně vyhledávat v publikační bázi Národní knihovny České republiky. Uživatelé IS MU tak díky této aplikaci mohou přímo skrze IS MU vyhledávat v systému Aleph Národní knihovny České republiky a vybrané publikace z něj do IS MU importovat.

Vzdálené vyhledávání je dostupné buď z aplikace Vyhledávání publikací v externí databázi (autentizováno) nebo pomocí odkazu "Vzdálené vyhledávání" v nové verzi titulní stránky agendy Publikace.

Obr. 1: Rychlý přístup k vyhledávání publikací v NK ČR z titulní stránky Publikací v IS MU.

Agenda značně usnadňuje uživatelům vkládání nových záznamů do IS MU. To ocení zejména vyučující, kteří každý semestr zadávají doporučenou literaturu ke svým předmětům. U většiny vkládaných záznamů nyní odpadá nutnost vyplňovat formulář nové publikace. Po vyhledání publikace lze volbou "Uložit vybrané publikace" tuto publikaci z NK ČR zavést do IS MU. U zavedené publikace se navíc zobrazí odkaz vedoucí na aplikaci, ve které lze nově uložený záznam zkontrolovat, případně i editovat jako jiné publikace v IS MU.

Více informací k Publikacím nalezne uživatel v Nápovědě Osobní administrativa → Nápověda → Učitel .. Publikace.

30. března 2010

Not read yet0 commentspermalink
« Přiřazení výsledku k internímu projektu MU v Publikacích (30. 3. 2010 00:00) | Zpřehlednění žádostí o zrušení povinnosti opakovat předmět » (30. 3. 2010 05:42)

No comments have been posted yet.