4. 12. 2018 14:04nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Jakub Oliberius
3. 2. 2019 14:56nové
Dobrý den,
chci se zeptat, zda-li je možné se na tento studijní obor přihlásit, když jsem absolventem bakalářského studijního oboru: Zdravotnický záchranář (5345R021), studijního programu: Specializace ve zdravotnictví (B5345) a zároveň jsem absolventem studijního oboru Diplomovaná všeobecná sestra na vyšší odborné škole.
Děkuji za odpověď,
Jakub Oliberius
Michaela Papíková
12. 11. 2019 16:49nové
Dobrý den,
odpověděl Vám prosím někdo na tuto otázku, mám totiž stejnou?
Děkuji,
Michaela Papíková
12. 11. 2019 16:58nové
Dobrý den, poklud jste absolvoval studium Všeobecné sestry, pak se do studia můžete přihlásit.
12. 11. 2019 16:58nové
Dobrý den, poklud jste absolvoval studium Všeobecné sestry, pak se do studia můžete přihlásit.
Lenka Veselá
20. 1. 2020 16:21nové
Dobrý den, měla bych zájem o kombinovanou formu studia. Mám dokončené vzdělání oboru Všeobecná sestra bakalářského studia. Pracuji na jednotce intenzivní péče na 1.0 úvazek. V červnu to bude rok. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je možné nastoupit na kombinovanou formu studia. Děkuji.
22. 1. 2020 20:46nové
Dobrý den, děkuji za Váš zájem o studium. Podmínka jednoho roku profesní praxe pro kombinovanou formu studia musí být naplněna v době podání přihlášky. Je mi líto, ale toto nesplníte v době termínu podání v letošním roce. S úctou Andrea Pokorná
Renata Koloniová
5. 12. 2020 09:44nové
Dobrý den jsem studentka pediatrického ošetřovatelství a chtěla bychom se přihlásit na obor intenzivní péče je to vůbec možné, nebo musím být všeobecná sestra? A je vůbec nějaký navazující obor pro dětské sestry?
5. 12. 2020 10:08nové
Dobrý den, pokud jste absolventkou pdiatrického ošetřovatelství, pak bohužel neůžete studovat studijní program Intenzivní péče. Dle platné legislativy může tento obor studovat pouze absolventka Všeobecná sestra/Všeobecné ošetřovatelství na Bc. úrovni. Děkuji za Váš zájem o studium, ale nemohu Vám jinak vyjít vstříc.
Aneta Mikulková
19. 12. 2020 19:02nové
Dobrý večer, chci se zeptat jestli můžu po vystudování tohoto oboru (intenzivní péče) pracovat jako sestra na ARO v dětské nemocnici resp. dětské ARO?
21. 12. 2020 06:50nové
Dobrý den, po absolutoriu studijního programu Intenzivní péče získáváte specializovanou odbornou způsobilost pro Intenzivní péči o dospělé pacienty. Pokud byste chtěla získat specializovanou způsobilost pro činnost na pediatrickém AR oddělení, pak byste musela studovat po absolutoriu studijního programu dětská sestra obor/program Intenzivní péče v pediatrii a neonatologii a stala by se z Vás Dětská sestra pro intenzivní péči v pediatrii a neonatologii. Není tedy vyloučeno, že i po absolutoriu Intenzivní péče pro dospělé můžete pracovat na dětském ARO, ale záleží na zaměstnavateli, protože specializaci v tomto oboru nezískáte. S poděkováním za Váš zájem o studium Andrea Pokorná
Ondrej Skramlik
18. února v 11:36nové

Dobrý den,
Velmi mě zajímá magisterské studium intenzivní péče v kombinované formě.
Jsem držitelem bakalářského titulu v oboru nursing na technické univerzitě Novia ve Vaase ve Finsku. Studium jsem absolvoval v angličtině v roce 2017.
V průběhu studia i po něm jsem pracoval v průběhu posledních 5 letech na urgentnim příjmu v krajské nemocnici ve Vaase.

Moje pracovní zkušenosti po dobu 6 měsíců na poloviční úvazek by mě nekvalifikovala jako způsobilého podat přihlášku, podle podmínek přijetí uvedených na Vašem webu.
Moje otázka zní, započítává se případně do těchto výše uvedených podmínek i moje pracovní zkušenosti na záchranné službě kde pracuji jako sestra od roku 2017 na plný úvazek?
Mohl bych být považován za způsobilého podat přihlášku ke studiu se svými zkušenostmi a být připuštěn k přijímacímu řízení?
18. února v 13:56nové
Dobrý den, děkuji Vám za Váš zájem o studium na LF MU. K zápisu do studia musí přijatí uchazeči předložit ověřenou kopii dosaženého vzdělání, v případě zahraničních studií je třeba doložit uznání zahraničního vzdělání, tedy dodat nostrifikaci.
Žádost o vnitřní ověření zahraničního studia budete posílat kolegyni Bc. Zuzaně Pilátové (zpilatova@med.muni.cz), která Vám může rovněž poskytnout doplňující informace. Tolik ke splnění kritérií studia na Bc. úrovni. Druhou věcí ale je Vaše profesní praxe. Vzhledem ke skutečnosti, že máte zájem o kombinovanou formu studia, měl byste doložit praxi u lůžka na pracovišti intenzivní péče. Pokud tedy pracujete na záchranné službě, tuto podmínku nesplňujete a navíc byste měl významně komplikován průchod studiem s ohledem na předpoklad vstupních znalostí a dovedností a počet hodin odborné praxe, kterou musíte v rámci studia absolvovat.
Vhodnější variantou by tak bylo studium v prezenční formě.
S úctou Andrea Pokorná