23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Míša Mračnová
26/11/2018 12:45new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na pár otázek:

1) Jaký je rozdíl mezi angličtinou zaměřenou pro vzdělání na pedagogické fakultě a angličtinou a literaturou na filozofické fakultě? Váhám mezi těmito obory. Baví mne studovat angličtinu, zajímám se o dějiny Velké Británie, překlad z angličtiny do češtiny a i předávat své vědomosti. Nebavilo by mne však angličtinu rozebírat dopodrobna a z vědeckého hlediska. Co by pro mne tedy bylo lepší? A co bych po absolvování mohla vykonávat za práci?

2) Pokud bych se hlásila na angličtinu zaměřenou na vzdělání, je nutné umět i německý jazyk? Popřípadě, zda se ho budu v oboru učit?

3) Je rozdíl mezi úrovní přijímaček u oborového testu pro anglický jazyk a literaturu a anglický jazyk se zaměřením na vzdělání?

Děkuji předem za odpověď,
S pozdravem
Michaela Mračnová
2/4/2019 10:03new

Na FF rozhodně angličtinu z vědeckého hlediska studenti rozebírají. Na druhé straně na PdF je určité zaměření všech předmětů na profesi učitelství. Zvážení je tedy na Vás.

U Aj zaměřené na vzdělávání byste musela studovat jeden další cizí jazyk, 2 předměty za studium, pokud se nemýlím), ale němčina to nutně být nemusí.

Vzdělání učitele na ZŠ nebo SŠ musí být magisterské, ve všech případech.

Ptáte se na rozdíl mezi FF a PdF, my vám můžeme odpovědět pouze na PdF. Vzorové testy či testové otázky myslím dohledáte na internetu.

S pozdravem

Světlana Hanušová
Zuz Nováková
18/1/2019 20:38new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v jakých dnech v kombinovaném studiu budou probíhat přednášky a semináře. Vzhledem k tomu, že jsem v pracovním poměru, tak je to pro mě rozhodující.

Předem děkuji za odpověď
Zuzana Nováková
19/1/2019 17:15new
Dobrý den,
v kombinované formě studia probíhá výuka každý druhý pátek, celkem to bývá šest pátků za semestr. Některé semináře tzv. společného základu bývají rozvrhovány v sobotu, může to být jedna sobota v semestru.
S pozdravem,
Pavla Buchtová
Thread: Angličtina/
Jan Novotný
18 March at 18:52new
Musím umět anglicky?
19 March at 11:23new
Dobrý den,
posílám odkaz, kde si můžete přečíst více informací o programu:
https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23858-anglicky-jazyk-se-zamerenim-na-vzdelavani
Přijímací zkouška se skládá z testu studijních předpokladů a testu z anglického jazyka. Požadovaná výchozí úroveň je vyšší střední pokročilost, odpovídající mezinárodní zkoušce First Certificate in English (tj. úrovni B2 podle Evropského jazykového portfolia pro dospělé studenty v ČR).
Ilona Jurková
17/12/2019 10:44new
Dobrý den,

ráda bych se přihlásila ke studiu oboru Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání (kombinované), mám ale pár dotazů:
1) Studuje se u kombinované formy i další obor nebo jazyk?
2) Jsem maminka na rodičovské dovolené, plyne z toho něco pro mě? Uznaná doba rodičovství - prodloužení lhůt pro plnení studijních povinností, apod.
3) Vzhledem k mému věku budu muset studium uhradit, kolik by ''školné'' činilo?
4) Přihlédne univerzita u přijímací zkoušky k mému certifikátu z AJ na úrovni B2?

Předem děkuji za odpověď!
12 January at 17:16new
Dobrý den,
kombinovaná forma tohoto programu nabízí pouze jednooborové studium, tudíž jen anglický jazyk. Přijímací zkoušky se skládají ze dvou testů, a to z anglického jazyka a testu studijních předpokladů. Body navíc za různá osvědčení a certifikáty se nedávají.
Rodičovství vám nepřináší žádné oficiální úlevy, je však možná individuální domluva s vyučujícími.
Bohužel Vám nemohu zodpovědět dotaz na školné, také neznám Vaši situaci. Pokud jste v minulosti v žádném bakalářském programu nestudovala, tak pravděpodobně školné platit nebudete. S tímto dotazem se ale obraťte na studijní oddělení.
Lenka Kralčáková
3/5/2019 19:06new

Dobrý deň,

nepodarilo sa mi nikde na stránkach dohľadach informácie o výške poplatkov za semester pri kombinovanom jednooborovom štúdiu.

Ďakujem za odpoveď.
Zuzana Horáková
14/11/2018 11:20new
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, jaký je rozvrh vyučovacích dní pro kombinované studium?
O studium mám zájem, ale nenašla jsem ve kterých dnech probíhají přednášky a semináře. Jedná se mi o to, že jsem v pracovním poměru a tak pro mne rozvrh hodin hraje velkou roli.
Moc děkuji za odpověď
2/4/2019 10:02new
Výuka na katedře anglického jazyka probíhá každý druhý pátek, tedy celkem 6 pátků v semestru.