15/2/2019 18:42new
2/13
Toto studium je pouze pro ty, kterým nevadí arogantní a povýšenecké chování vyučujících (Zejména u předmětu Úvod do českého jazyka, ale i 90 % dalších). Vyžaduje se od Vás absolutní bezchybnost. A pokud studium zdárně dokončíte, nemáte de facto žádné uplatnění - po získání titulu bc. už vůbec ne. Studuji na jiné univerzitě stejný obor, který se nedá s tímto srovnávat!
14/3/2019 12:57new
4/4
Je zajímavé, jak se můžou pohledy na jedno a totéž prostředí lišit. V žádném případě nikomu nechci brát právo na jeho názor, ale ráda bych jako protiváhu přidala svoji zkušenost, protože si myslím, že si to tento obor (stejně jako potenciální budoucí studenti) zaslouží. Vždy, když mluvím o ÚČJ, tak zmiňuju, jak oceňuju jeho "lidskou stránku". Nejen studentů mezi sebou, ale právě i vyučujících ke studentům. Osobně jsem se vždy setkala především s podporou a porozuměním. Studium to není pro každého – a je náročné, ale pokud má člověk opravdu zájem, najde tu pomoc při studiu i podporu při rozvíjení vlastních zájmů v rámci oboru. Další věc, kterou oceňuji je vstřícnost ke změně a novým nápadům. Zároveň jsem se zatím nesetkala s tím, že bychom já či mí kolegové ze studií měli nějaký zvláštní problém najít práci po – ale třeba už i při studiu. (Rozumím, že si uplatnění nenajde každý, ale pro většinu to problém není a tvrzení, že se stejným oborem na jiné univerzitě se uplatníte lépe, je poněkud zvláštní.) Právě naopak, už za studia je možné dělat např. nejrůznější korektorské práce, copywriting nebo se zaměřit na výuku češtiny pro cizince, po které je obrovská poptávka. Nejeden z mých kolegů už po obdržení bakalářského titulu učil na částečný úvazek na střední škole, pomáhal středoškolákům připravit se na maturitu apod. Nejednu praxi pro studenty zařizuje i ústav samotný.