23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Nikola Rovenská
3. 2. 2019 20:41nové
Dobrý den,
je možný přestup po druhém semestru z kombinovaného studia na prezenční, případně uznání některých předmětů? Děkuji za odpověď.
4. 2. 2019 11:36nové

Dobrý den,

ano, možné to je. Musíte si jen po druhém semestru podat Žádost o změnu formy studia. K žádosti se vyjadřuje garant oboru (doc. Svoboda) a také studijní oddělení, pokud Vám změnu povolí, můžete od třetího semestru studovat prezenčně.

S pozdravem

Jan Karafiát
22. 7. 2019 21:04nové
Dobrý den,
mohla bych se zeptat, zda chápu správně z oborového webu, že je nutné v rámci bakalářského studia absolvovat 5 semestrů Masterclass k úspěšnému ukončení studia? Znamená to tedy, že ani při úspěšném splnění všech povinných kurzů v kratším čase než je standardní délka studia není možné přistoupit k bakalářské zkoušce dříve než po 6 semestrech? Nebo je možné studium absolvovat i v kratším čase?
Jedná se mi o kombinovanou formu studia.
Děkuji za odpověď.
Helena Vymazalová
2. 8. 2019 21:30nové
Milá Heleno,
studenti kombinované formy studia musí skutečně absolvovat 5 x Master Class. Pokud chcete studovat ve zrychleném tempu, obávám se, že můžete narazit na kolize rozvrhů předmětů a povinnou docházku v těchto kurzech.
Vy se ale ptáte konkrétně na Master Class:
V tomto případě můžete kurz zapsat již v 1. semestru a studium ukončit v 5. semestru. Pokud chcete studovat ještě rychleji, musely bychom se individuálně domluvit , jak to udělat. V takovém případě si domluvme individuální konzultaci na začátku semestru.
Srdečně
Jana Horáková
Hoang Anh Pham
20. 2. 2020 14:08nové

Zdravim Team TIM,

Po Janackove akademii jsem byl veden ekonomickym smerem, ale uvnitr jsem byl vzdy umelec. Zajima me, jestli je pravdepodobnost, ze budu mit vetsi moznost lepsiho financniho ohodnoceni v zamestnani po vystudovani napr. podnikove ekonomiky nez po vystudovani TIM? Tusim sice odpoved, ale chtel bych znat Vas pohled. Popripade jake kombinace oboru pro onu vyssi sanci doporucujete? Dekuji Vam, Pham
změněno 22. 2. 2020 08:27 nové
Pokud o sobě píšete, že byste se chtěl stát umělcem, případně pracovat v odvětvích vyžadujících kreativní přístup při práci s novými médii, potom je TIM pro Vás správnou volbou.
Na úspěch v žádném oboru jednoduchý recept neexistuje. Absolventů vysokých škol je hodně. O tom, jestli uspějete v praxi, rozhoduje spousta vnitřních a vnějších faktorů.
Proto doporučujeme, abyste vybíral obor, který Vás zajímá a baví. Studujte do hloubky i šířky, nejen pro známky. Během studia využijte možnost studia v zahraničí, učte se jazyky, absolvujte odbornou praxi nebo stáž v institucích, v nichž byste chtěl jednou pracovat.
Za Team TIM zdraví Jana Horáková (garantka oboru)
Pavlína Klučková
10. 2. 2021 21:32nové
Dobrý večer,
měla bych dotaz ohledně studia tohoto oboru s kombinací Informační studia a knihovnictví. Když se na tuto kombinaci podívám na předměty v průběhu studia vidím zde pouze Teorie interaktivních médií. Nejsem si jistá jak si mám studijní plán tedy představit.
předem děkuji za odpověď
Klučková
11. 2. 2021 08:29nové

Dobrý den,

záleží na tom, který z programů chcete studovat jako hlavní a který jako vedlejší. Studijní plány a základní informace naleznete zde:

Teorie interaktivních médií:
https://is.muni.cz/program/24621/teorie-interaktivnich-medii

Informační studia a knihovnictví:
https://is.muni.cz/program/24391/informacni-studia-a-knihovnictvi

S pozdravem

Jan Karafiát
Karolína Trousílková
1. února v 07:53nové
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je odpuštění přijímacích zkoušek možné i v případě, že předmět ZSV jsem absolvovala pouze v prvním a druhém ročníku střední školy?
Děkuji Trousílková
1. února v 10:47nové

Dobrý den,

možné to je. Platí totiž podmínka, aby "uchazeči studovali každý z vybraných profilových předmětů na střední škole v posledních čtyřech ročnících alespoň po dobu dvou let". Pokud jste měla ZSV v prvním a druhém ročníku, tuto podmínku splňujete.

S pozdravem

Jan Karafiát
Karolína Trousílková
1. února v 07:53nové
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je odpuštění přijímacích zkoušek možné i v případě, že předmět ZSV jsem absolvovala pouze v prvním a druhém ročníku střední školy?
Děkuji Trousílková
Vlákno: Angličtina/
Eliška Hrbková
20. 2. 2022 20:25nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se v bakalářském studiu angličtina vyučuje celé tři roky.
Předem děkuji za odpověď.
EH
21. 2. 2022 10:35nové

Dobrý den,

zde naleznete průchod studijním plánem (prezenční forma studia) včetně jednotlivých předmětů: https://is.muni.cz/predmety/studijni_plan?plan_id=24622
Cizí jazyk je povinný na úrovni B2, vybírat můžete z angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a španělštiny. Povinný je pouze jeden semestr výuky, v případě angličtiny je to tento předmět: https://is.muni.cz/predmet/phil/CJVA2B

S pozdravem Jan Karafiát