23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Alexandra Cigániková
21. 1. 2019 09:41nové
Dobrý deň, mám dve otázky ohľadom štúdia:
1. Vyučovanie pri kombinovanom štúdiu prebieha v piatok alebo cez víkendy?
2. Je možnosť, študovať prvý ročník kombinovane a potom študovať ďalšie ročníky prezenčne?
21. 1. 2019 10:41nové
Dobrý den,
výuka v kombinovaném studiu se koná několikrát za semestr, vždy v pátek.
Co se týká přestupu z kombinovaného studia do prezenčního po prvním ročníku, tato možnost existuje. Po absolvování prvních dvou semestrů si musíte podat žádost o změnu formy studia. Vyjadřuje se k ní garant oboru a studijní oddělení. Pokud Vám změnu schválí, můžete od 3. semestru studovat prezenčně.
S pozdravem Jan Karafiát
Natália Husárová
11. 2. 2019 16:38nové
Dobrý deň, chcem sa spýtať, kombinované štúdium na vašej škole je platené alebo je bezplatné ako pre slovákov denného štúdia? Ďakujem
12. 2. 2019 09:52nové

Dobrý den,

prezenční i kombinované studium je standardně bezplatné. Nesmíte samozřejmě překročit standardní dobu studiu rozšířenou o jeden rok, v případě programu Sdružená uměnovědná studia jsou to tedy 4 roky, pak už se za studium platí. Bližší informace o poplatcích na MU naleznete zde: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

S pozdravem

Jan Karafiát
Štěpánka Dušková
11. 2. 2019 19:51nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se přijímacím řízením pro sdružené studium. Chtěla bych dohromady skloubit Sdružená uměnovědná studia s Veřejnou ekonomikou a správou, budu psát přijímací zkoušky na oba obory nebo jenom na uměnovědy?
12. 2. 2019 10:04nové

Dobrý den,

přijímací zkouška na Sdružená uměnovědná studia se skládá pouze s Testu studijních předpokladů (TSP). Nevím, jaké požadavky jsou u přijímací zkoušky na programu Veřejná ekonomika a správa. Pokud by však bylo i tam pouze TSP, psala byste TSP určitě pouze jednou.

Zdraví

Jan Karafiát
23. 2. 2019 20:27nové
Po SUS - Učitelství estetické výchovy :(
Dobrý den, mě by spíš zajímal navazující obor Učitelství estetické výchovy. Mohu s ním učit kde,pouze na střední škole ? Bohužel výuka estetické výchovy není běžná, proto by mě zajímalo k čemu tento obor slouží? Neboť v jakékoliv škole, kde se ptáme na práci se na nás dívají jako bychom si to právě vymysleli :). Rozhodně bychom uvítali větší pozornost skladbě předmětů , naháníme béčkové předměty jen abychom splnili požadovaný počet kreditů a výuka probíhá během týdne, pokud jste na kombi, tak  potom je super jezdit skoro celý týden do školy, přitom bychom se mohli více věnovat buď hudební či výtvarné didaktice, které by měly být povinně, tedy podle směru, který si zvolíte. Chybí tu praktická část. Máme učit svým způsobem výtvarnou či hudební výchovu...

Škoda, že nepokračují v navazujícím magisterském studiu Sdružená uměnovědná studia. Rozhodně toto bakalářské studium, stálo za to ;). Doporučuji úplně nejvíc :). Navazující Učitelství ... :(.

25. 2. 2019 08:57nové
Obor učitelství estetické výchovy nabízí dvousemestrální povinnou didaktiku estetické výchovy, dvousemestrální povinně volitelnou hudební didaktiku a dvousemestrální povinně volitelnou výtvarnou didaktiku. Stejně jako všechny ostatní specializované učitelské obory na celé MU je určen k přípravě učitelů středních škol. Objem studia, vyjádřený počtem kreditů, je dán vysokoškolským zákonem a nedá se na něm nic měnit. Rozsah kontaktní výuky prezenčního i kombinovaného studia je dán vysokoškolským zákonem a prováděcími vyhláškami. Estetická výchova v rozličných podobách je v českých zemích tradiční součástí výuky na školách všech stupňů po mnoho desetiletí a staletí. Na FF MU je od počátku existence oboru učitelství estetické výchovy kladen velký důraz na praktické zaměření. Proto jsou jednotlivé předměty vedeny specialisty v oboru a jsou věnovány např. výchově hudební, výtvarné, dramatické, mediální, dále osobnostní a sociální výchově, zážitkové pedagogice, kulturní andragogice, rozvoji kritického myšlení či mentoringu. V případě zájmu upřesníme jakékoliv další nejasnosti.
Petra Antošová
26. 1. 2020 09:50nové
Dobrý den, mám dotaz ohledně studia uměnověd. Dočetla jsem se o nějakém semináři, povinném soustředění a praxi. Týká se toto i kombinovaného studia? Děkuji
27. 1. 2020 08:15nové

Dobrý den,

co se týká odborné praxe ve vybrané kulturní instituci, tento předmět je skutečně povinný i pro kombinované studium. Úvodní soustředění studentům sice doporučujeme, ale povinné pro kombinované studenty není. Seminářů musíte během studia absolvovat několik, jde spíše o způsob výuky (očekává se aktivnější přístup studentů na výuce, většinou je povinná i docházka - v protikladu k přednáškám). Pokud máte na mysli nějaký konkrétní předmět, napište prosím který.

S pozdravem

Jan Karafiát
Kateřina Pekárková
7. 10. 2021 15:17nové
Dobrý den, pochopila jsem z informací na vašem webu, že je možné v kombinované formě studovat obor Sdružená uměnovědná studia a Teorie interaktivních médií. Je nutné účastnit se pravidelně přednášek? Bydlím v Praze a zjišťuji, jak často bych musela cestovat. Také tápu u druhého oboru, protože nemám zájem o digitální hry/herní studia, na druhou stranu se jedná pouze o povinný předmět v jednom semestru, je to tak, že? Zajímám se primárně o vizuální kulturu, vizuální studia, teorii umění, estetiku a digitální/nová umění apod. Dokážete mi poskytnout nějaké perspektivy, kterými na výběr studijního programu/kombinace dvou, mohu nahlížet? Moc děkuju, fajn den, Kateřina Pekárková.
změněno 8. 10. 2021 08:45 nové

Dobrý den,

jen aby nedošlo k nedorozumění, pokud budete studovat kombinované studium, musíte si vybrat pouze jeden konkrétní program: buď Sdružená uměnovědná studia, nebo Teorii interaktivních médií. Není možné studovat paralelně oba programy kombinovaně.

Co se týká docházky, je bezpodmínečně nutné účastnit se výuky a konzultací, také musíte počítat s účastí na zkouškách ve zkouškovém období.
Výuka probíhá ve čtyřech celodenních blocích za semestr (jsou to vždy pátky), konzultace jsou individuální, počet zkoušek záleží na počtu zapsaných předmětů.

K výběru oboru: Z toho, co píšete, stojí Váš zájem na pomezí těchto dvou oborů, je tedy velmi těžké Vám radit. Doporučuji si ještě pročíst sekce "Co se naučíte" a "Uplatnění absolventů" zde:
https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24632-sdruzena-umenovedna-studia
https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24621-teorie-interaktivnich-medii
Také by Vám při výběru mohly pomoci stud. plány obou programů, kde naleznete soupis předmětů:
TIM: https://is.muni.cz/predmety/studijni_plan?plan_id=24626
SUS: https://is.muni.cz/predmety/studijni_plan?plan_id=24636

S pozdravem

Jan Karafiát
Kateřina Pekárková
8. 10. 2021 13:05nové
Moc děkuji za informace, K.
Kateřina Pekárková
8. 10. 2021 13:34nové
Ještě se chci ujistit: Je možné v rámci kombinovaného studia využít možnost studia v zahraničí - semestrálního s podporou programu Erasmus+? Děkuji za info.
11. 10. 2021 10:25nové
V rámci programu Erasmus+ můžou na stáž vyjet jak studenti prezenčního, tak i kombinovaného studia.
alžběta barošová
19. 10. 2021 16:41nové
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možné se přihlásit na kombinované studium, s tím že momentálně studuji v Dánsku. Popřípadě je v Česku nějaká jiná možnost kombinovaného studia? Předem děkuji za odpověď!
20. 10. 2021 07:28nové

Dobrý den,

kombinované studium je navrženo tak, aby se dalo zvládnout i při práci. Výuka je realizována v několika celodenních blocích (většinou jsou to pátky). Obávám se, že je nutné na blokovou výuku vždy přijet, na dálku se realizovat bohužel nedá.

S pozdravem

Jan Karafiát
Terez Staňková
1. 11. 2021 17:19nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s oborovými testy. Je doporučena literatura či jiné zdroje, které je dobré si přečíst, vycházet z nich? 

Děkuji za odpověď

3. 11. 2021 09:47nové
Dobrý den,
posílám aktuální informace od garanta programu, dr. Filipa:
"Test bude obsahovat otázky z následujících tematických okruhů: historie, dějiny hudby, výtvarné umění, divadlo a film. Otázky se budou týkat periodizace kulturních epoch, stylů a směrů, jakož i základních pojmů a nejdůležitějších osobností."
V nejbližší době informace aktualizujeme i na webu pro uchazeče zde: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24632-sdruzena-umenovedna-studia
S pozdravem Jan Karafiát
17. 11. 2021 21:21nové
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda bude k nahlédnutí nějaký cvičný oborový test? Jde mi především o to, získat představu, jak bude test vypadat (otevřené nebo uzavřené otázky, práce s obrázky, ...).
Děkuji za odpověď.
19. 11. 2021 14:52nové

Dobrý den, pokud vím, cvičný oborový test k nahlédnutí nebude. Od garanta oboru mám tyto informace:

"Test obsahuje 20 otázek z následujících tematických okruhů – dějiny hudby, výtvarného umění, divadla a filmu. Otázky se budou týkat periodizace kulturních epoch, stylů a směrů, jakož i základních pojmů a nejdůležitějších osobností. Další specifikace: historie v rozsahu středoškolské výuky (státní maturitní zkoušky), uměnovědné obory v rozsahu dle níže uvedené literatury. Maximálně je možno získat 100 bodů, minimální limit je 30 bodů.

Bohuslav Vítek, Přehled dějin hudby, Pardubice 1994.
Marie Černá, Dějiny výtvarného umění, Praha 2002 (3. vyd.).
Jan Bernard, Co je divadlo, Praha 1983.
Kristin Thompson a David Bordwell, Dějiny filmu: přehled světové kinematografie, Praha 2011 (2. vyd.)."
19. 11. 2021 19:22nové
Moc děkuji za odpověď i literaturu.
Marek Vršecký
16. 10. 2022 17:40nové
Dobrý den, chtěl bych se na vás obrátit s otázkami ohledně kombinovaného studia.
Na stránkách školy/této fakulty se píše, že se hodiny pro studenty kombinovaného studia konají v pátek, sobotu nebo i jiný den a to každý týden.
Vy tu píšete, že student musí chodit do školy jen v pátky, které jsou dány do čtyř bloků za semestr. Vzhledem k mé velké vzdálenosti od Brna bych byl rád za upřesnění této informace. Mám zájem o obor Sdružená uměnovědná studia a potřeboval bych vědět, zda bych mohl do Brna dojíždět maximálně jednou týdně.
Děkuji za odpověď, M.V.
17. 10. 2022 14:57nové

Dobrý den,

v aktuálním semestru podzim 2022 je bloková výuka v tyto čtyři pátky: 16. 09. 2022; 14. 10. 2022; 11. 11. 2022; 09. 12. 2022. Konzultace s vyučujícími si domlouváte individuálně (v případě potřeby lze využít i online formu prostřednictvím MS Teams) a ve zkouškovém období musíte počítat s osobní přítomností na zkouškách: můžou být i v jiné dny než v pátek, ale záleží vždy na konkrétních předmětech, respektive domluvě s vyučujícími.

S pozdravem

Jan Karafiát
Denisa Libánská
4. ledna v 19:33nové
Dobrý den,
ráda bych navázala na tento dotaz. Ve studijním plánu (https://is.muni.cz/predmety/studijni_plan?plan_id=24636) jsou PV předměty vyučované pravidelně během týdne. Znamená to tedy, že mimo výukové bloky v pátek je potřeba studovat i pravidelně během týdne? A je zde případná možnost i online přenosů?
Děkuji za odpověď.
Barbora Plevová
19. 6. 2023 11:58nové
Dobry den, je kombinovane studium vhodne pri materske dovolene? Dekuji
19. 6. 2023 13:49nové

Dobrý den,

to je skutečně velmi individuální. Máme samozřejmě i studentky, které jsou na mateřské dovolené a kombinované studium zvládají, ale je to případ od případu, nelze to úplně zobecňovat.

Jan Karafiát