8. 11. 2010 16:20nové
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Kristína Šteflovičová
24. 4. 2016 01:41nové
Prijimacie skusky a scio

Dobry den,
chcem sa opytat ze kebyze napisem scio - 30.4. - da sa mi "prominout" prijimacia skuska TSP? Este stale to plati? Vidim na strankach scio ze univerzita este prijima tento datum, ale pre istotu to chcem vediet :) Oplati sa este robit scio testy, ked je napisane, ze ziadost o prominuti treba zaslat najpozdejsie do 31.3.2016? Ak sa mi neodpusti prijimacia skuska, pridavaju mi scio testy nejake body?

Este sa chcem opytat, neviem ci mi na to budete vediet odpovedat, ale na kolko percent by som musela napisat TSP, napr. z tejto statistiky: http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/el_tsp/2015/stats2015_v01.pdf aby som bola prijata. Viem ze co najlepsie, ale aka je minimalna hranica, alebo to vsetko zalezi na pocte hlasajucich sa? Je mozne, ze ak nenapisem dobre TSP ale ludia predomnou sa rozhodnu neist na MUNI, a tak sa posuniem vyssie - mozem mat aj takuto sancu na to, aby som bola prijata? Alebo takyto system na MUNI nie je?

Dakujem za odpoved.
24. 4. 2016 08:34nové

Dobrý deň,

ak ste do 31. 3. na fakultu žiadosť nezaslali, nemá pre vás účasť na SCIO testoch význam, nebude sa k tomu prihliadať.

Štatistika posledných prijatých viď http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/ - mimo adresár rok 2015, v adresároch potom prílušné roky.
Percentil sa vopred nestanovuje, nie je to totiž možné.
Záleží na počte prijatých bez prijímacej skúšky a na výsledkoch, ktoré dosiahne vaša "konkuencia" v TSP (uchádzači s prihláškou na ten istý odbor).
Pre Váš odbor pred 3 rokmi stačilo dosiahnuť percentil 64, potom to skočilo medziročne na 74 a vlani to bolo 67.
V reči bodov z TSP, s ohľadom na postnutú variantu 1 (váš odkaz), to bolo cca 26 bodov (zo 60 možných).

Ad prijímanie a posuny - uvedené platí pre celú univerzitu.
Na odbore XY chce mať fakulta 100 zapísaných študujúcich prvákov.
Fakulta preto už vopred prijíma vyšší počet študentov - prijme a pozve k zápisu napr. 140 študentov. Zo skúseností totiž vie, že sa nikdy nedostavia a nezapíšu všetci prijatí. Týmto spôsobom tak už vopred pokrýva "prepad", ktorý by po riadnom zápise vznikol a snaží sa predchádzať ďalšiemu doberaniu. Počet prijatých fakulta stanovuje s ohľadom na dlhoročné skúsenosti.
Pokiaľ by sa napriek tomu fakulta prerátala a na zápis sa nedostaví požadovaných 100 študentov, môže dekan fakulty rozhodnúť o prijatí ďalších, ktorí sa umiestnili "pod čiarou" prijatia. Prijímaní sú presne v takom poradí, ako sa umistnili. Na "odvolanie" sa neprihliada.
Len pre info - na FI sa poradie týmto spôsobom už roky (min. 7) neposúvalo.
Kristína Šteflovičová
24. 4. 2016 10:21nové
Dobry den,
Velmi pekne dakujem za info, ale nechapem, preco ma fakulta informatiky na scio stranke napisane ze akceptuju aj 30.4.? Ci to vsetko zalezi od toho ci som do 31.3. zaslala tu ziadost?
Neexistuje nijaka moznost aby fakulta prihliadala na scio testy? Bez toho aby sa poslala ta ziadost? Neexistuje uz ziadna moznost ziadost odoslat?
Dakujem
24. 4. 2016 10:54nové

Dobrý deň,

presne tak.
Žiadosť je nutné poslať do 31. 3. - aby fakulta vedela, s koľkými uchádzačmi môžu potenciálne počítať. Ak by dali termín na odoslanie do 2. 5. 2016 (najbližší pracovný deň po 30. 4.), tak by trvalo ďalší týždeň, minimálne, spracovať vštky príchodzie žiadosti. Výsledky od SCIO sú poskytnuté až po cca dvoch týždňoch, takže by sa celá adminsitratíva natiahla etc.

Fakulta si preto ako hranicu stanovila 31. 3. 2016.
Tiež je obvyklé, že študenti využívajú skoršie termíny NSZ, príp. že 30. 4. nie je jediný termín ich NSZ.

Žiadna výnimka nie je možná, mrzí ma to, ale pravidlá sú rovnaké pre všetkých a sú verejne dostupné už od 1. 11. 2015.
Kristína Šteflovičová
24. 4. 2016 11:03nové
Dobry den,
Dakujem za info. Este sa chcem opytat ze kedy by mali byt priblizne vysledky prijimacieho konania (kolko sa prijalo, ci som bola prijata). Dakujem
změněno 24. 4. 2016 11:09 nové

Ja by som sa tých TSP naozaj tak nebála :)
Viď štatistiky - stačí v zásade vyplniť správne cca polovicu testu a je to slušný výsledok, stačí na prijatie na FI.
Samozrejme, ako ste aj sami napísali - ideálne je to mať čo najlepšie (v rámci možností).

Výsledok TSP, dosiahnutý percentil, bude známy najneskôr do 9. 5. 2016 (týždeň po napísaní TSP).
Rozhodnutie o prijatí bude známe až po zasadnutí prijímacej komisie. Na FI by to malo byť v druhej polovici mája. Čaká sa na finálne výsledky SCIO testov z posledného termínu - aby bolo jasné, koľko študentov zaplní miesta prijatím bez prijímacích skúšok.
Rozhodnutie sa potom objaví priamo v e-prihláške (a bude rozoslané aj v písomnej forme).
Kristína Šteflovičová
24. 4. 2016 13:45nové
Dakujem za vsetko :)