8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Semikova Valeriya
18. 4. 2016 15:29nové
Učitelství pro základní školy magisterské navazující

Dobrý den,

můžu se hlasit na obor Učitelství anglického jazyka a literatury pro základní školy, Učitelství ruského jazyka a literatury pro základní školy magisterské navazující, když mám vystudovaný obor Angličtina jako cizí jazyka jsem rodilý mluvčí ruštiny?

S pozdravem,

Valeriya Semikova
Petra Adamkova
20. 4. 2016 23:51nové
Percentil oborove zkousky

Dobry den,
Dozvime se i percentil oborove zkousky z anglictiny nebo az pak ten vysledny?
Dekuji za odpoved.

Petra A.
21. 4. 2016 19:32nové

Dobrý den,

dle sdělení PdF bude zveřejněn i percentil, zřejmě v průběhu příštího týdne.
Lucie Krausová
23. 4. 2016 14:11nové
Dobrý den. Bude uveřejněn i percentil z oborové zkoušky Hudební výchova? Děkuji Lucka K.
23. 4. 2016 15:40nové
Týká se to všech oborů na PdF, prosím o strpení.
Veronika Kovaříková
změněno 22. 4. 2016 15:33 nové
Body - výtvarná výchova
Dobrý den,
kde zjistím nejvyšší počet bodů z oborové zkoušky? Nechci percentil,
ale body, nemohu to nikde najít. Děkuji.
25. 4. 2016 14:44nové

Dobrý den,

maximální počet bodů byl 100 (dle sdělení PdF).
Miriama Komorová
25. 4. 2016 10:26nové
Počet prijímaných uchádzačov - Výtvarná výchova/Vizuálna tvorba

Dobrý deň,

viete mi prosím povedať, aký je predpokladaný počet prijímaných uchádzačov tohto roku do dvojodboru Výtvarná výchova/Vizuálna tvorba so zameraním na vzdelávanie?

Ďakujem za odpoveď.
25. 4. 2016 10:38nové
Počet prijímaných uchádzačov - Výtvarná výchova/Vizuálna tvo

Dobrý den,

počty sa stanovujú s presnosťou na programy, nie odbory. A v programe "specializace v pedagogice" je niekoľko desiatok ostatných aprobácií, takže to súhrnné číslo vám nič nepovie.

Štatistika rokov minulých, pre zaujímavosť, viď http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/
Vždy dokument s "PdF" v názve.
25. 4. 2016 16:34nové
Oborová přijímací zkouška - Francouzský jazyk

Dobrý den,

Bohužel jsem se nemohla dostavit k oborové přijímací zkoušce z francouzského jazyka (20.4.2016), která je podmínkou k přijetí na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou a administrativní činnost (FJHC). Už druhým rokem studuji na FF MU obor Francouzský jazyk a literatura, čímž bych mohla prokázat dostatečnou jazykovou úroveň. Mimo jiné jsem v roce 2014 úspěšně složila oborovou zkoušku z francouzštiny a následně byla přijata na FJHC. Byla by tu tedy nějaká naděje, že by mi oborová zkouška byla prominuta?

Předem děkuji za odpověď.
25. 4. 2016 16:58nové

Dobrý den,

toto, prosím, řešte přímo se SO PdF.
(a měla jste to především řešit předem, ne ex post)
Hana Karolová
26. 4. 2016 18:54nové
budova Y
Dobrý den. Jsem pozvaná k přijímacímu řízení na PdF v budově Y, učebna 1, 2.patro. Dívala jsem se na web a i na virtuální prohlídku a tam na orientační tabule je napsáno, že do budovy Y je vchod dvorem,ale nemůžu nikde najít kterým dvorem a kde to je. Poradí mi někdo,jak se tam dostanu a nebo alespoň jestli bude někdo při vchodu do budovy od hlavní cesty a poradí,kam jít.
26. 4. 2016 19:13nové

Dobrý den,

na místě vás určitě někdo odnaviguje (a měli by být také směřovací popisky po fakultě).

Učebna se nachází v areálu na Poříčí 7/9.
Je to tmavě-staroružová? budova, s modrým přesklením, viz foto na http://www.muni.cz/general/mu_quarters/complex/2 (barvy mi moc nejdou, jak vidíte :) )
Vstoupíte do budovy - jste na úrovni vrátnice, foyer. Dáte se o 90° vlevo, uvidíte tam bílé skleněné spojovací dveře do vedlejší chodby/budovy. Projděte těmito dvěrmi - nacházíte se na malé chodbě se schodištěm (schodiště bude vlavo, před vámi bude chodba do další budovy a vpravo budou dveře na dvorek). Dáte se dveřmi na dvorek a diagonálně uvidíte budovu Y (je na dvorku v podstatě jediná, kromě té, ze které jste právě vyšla).
Vejdete prosklenými dveřmi do budovy, po schodech na další poschodí a tam bude učebna 1.
V budově ale určitě bude po zdech navigace nebo alespň dozor, který vás nasměřuje :)

V reálu je to mnohem méně komplikované, než jsem vám to právě popsala, slibuji :)
Markéta Hrašová
27. 4. 2016 13:04nové
Speciální výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání
Dobrý den,
mohu se zeptat, zda mám vůbec ještě šanci dostat se na obor SVV3S ,když můj percentil z oborové zkoušky je méně než polovina bodů ? Podle statistiky posledního přijímaného na tento obor v loňském roce nemám šanci mít ani stejný ani vyšší počet bodů.
TSP mi připadli na neděli od 15.00 ,což pro mě je velmi komplikované, jelikož bydlím úplně na druhé straně ČR a druhý den jsou státní maturity.
Takže nevím zda má cenu strávit celý den na cestě do Brna a zpět, která není vůbec levná, když třeba nemám šanci už ted.
Mockrát děkuji za odpověď.
27. 4. 2016 13:23nové

Hezký den přeji,

mohu se zeptat, odkud čerpáte statistiku?

Dle http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PdF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf -> sr. 10, hned první řádek byl výsledek posledního přijatého 109,879.
To je součet percentilů z TSP a OT.

Váš výsledek z OT, převeden na percentil (máte jej v e-přihlášce) není vůbec špatný :)

Také, nelze se spoléhat pouze na statistiku z loňska. Záleží, kolik je letos podaných přihlášek, jaké výsledky dosáhne vaša "konkurence"...
Na Vašem místě (s ohledem na výsledek z OT) bych na TSP určitě přijela.

TSP máte bohužel v neděli v 15:00, jelikož jste nevyužila možnost preference termínu (mohla jste preferovat sobotu - 30. 4.)
Markéta Hrašová
27. 4. 2016 14:46nové
Mockrát děkuji za odpověď ,
statistiku jsem čerpala přesně odtud, ale asi jsem sytém bodování špatně pochopila.
Bohužel pro mne sobota taky nebyl zrovna vhodné datum, ale nenapadlo mne že by v neděli tsp mohli být až v 15.00. Ale zvládnutelné to je.
Jestli výsledek není až tak špatný jak jsem si myslela, ráda přijedu i na tsp.
Děkuji
27. 4. 2016 15:15nové

Ještě k tomu systému.
Body z OT se převedou na percentil (ten už ve své e-přihlášce vidíte).
Z TSP také získáte percentil.
Výsledek přijímacího řízení je tudíž prostý součet těchto percentilů.
V tabulce je to označováno jako "body", jelikož pokud sečtete dva percentily, není možné jejich sučet nazývat percentilem, nebude to terminologicky správné :)

Nevím, jak jste na tom s TSP (pokud jste si je dělala cvičně), ale rozhodně bych to předem nevzdávala :)
Markéta Hrašová
28. 4. 2016 14:17nové
Mockrát děkuji za vysvětlení a určitě dorazím.
Hezký den.
Ivana Ryšavá
27. 4. 2016 17:38nové
Počet bodů

Dobrý den,

již týden mám ve své e-přihlášce v tabulce o přijímacích zkouškách uvedeno, že za oborový test ANGLICKÝ JAZYK varianta B (obor LAJ) mám 28 bodů. Dnes mi v e-přihlášce přibylo vyhodnocení právě tohoto oborového testu se správnými odpověďmi apod. Počet bodů se zde ale liší (33 bodů). Chtěla bych se tedy zeptat jaké je vysvětlení.

Mnohokrát děkuji za odpověď.
27. 4. 2016 17:56nové

Dobrý den,

za nesprávnou odpověď se 0,25 bodu odečítá.
Fakulta také v jedné variantě upravovala zadání a určitá položka se tak nepočítá.
To by přesně odpovídalo Vašemu bodovému zisku.
Ivana Ryšavá
27. 4. 2016 18:36nové
Mohu se prosím zeptat o jakou položku se jedná? Děkuji.
27. 4. 2016 18:52nové
Prosím, obraťte se přímo na PdF, test spadá do jejich kompetence, více informací nemám.
Položka byla odstraněna plošně, u všech uchazečů (ne pouze u vás).
Marika Karbáčová
30. 4. 2016 10:15nové
Pozvánka k přijímacímu řízení

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že mi ještě nepřišla pozvánka k přijímacímu řízení?

Předem děkuji za odpověď,
hezký den.

Marika Karbáčová
30. 4. 2016 10:19nové

Dobrý den,

hlásíte se do nMgr. studia, sběr přihlášek probíhá ještě dnes, do 30. 4. 2016.
Pozvánky budou administrovány až poté.
Klára Žilková
2. 5. 2016 12:22nové
Dobrý den,
jsme studentky z Univerzity Palackého, hlásíme se na navazující magisterské studium do Brna a chtěly bychom Vás poprosit o bližší časové určení příjmacího testu. Zda nevíte, jestli test proběhne spíše ráno nebo odpoledne.
Termín příjmací zkoušky se nám kryje s jedním státnicovým předmětem, je to ve stejný den, ale můžeme si vybrat čas a tím pádem stihnout vše.
Moc děkujeme za odpověď.
2. 5. 2016 12:38nové

Dobrý den,

přijímací řízení do nMgr. programů si administruje vždy příslušná fakulta.
Prosím, napište si na studijní oddělení PdF. Toto spadá výhradně do jejich gesce.
Markéta Pařízková
3. 5. 2016 08:13nové
Přijímací zkoušky
Děkuji za příjemnou atmosféru při přijímacích zkouškách (TSP) 30.4. v pavilonu A11, učebna 132 - od 9 hod. Komise byla milá, s podmínkami a průběhem zkoušky nás srozumitelně seznámila..
Markéta Pařízková
3. 5. 2016 09:40nové
Praxe v oboru
Dobrý den!
Ráda bych se prosím zeptala, připočítávají-li se nějaké body " k dobru", když se hlásím na obor, který mám vystudovaný již na SŠ (kvůli zvýšení kvalifikace)a mám více než desetiletou praxi v oboru :-).
Moc děkuji a přeji krásný den!
3. 5. 2016 11:09nové

Dobrý den,

pokud se jedná o tu přihlášku k Bc. studiu, tak ne, bonifikace se nepřiznává.
Michaela Pulkrábová
7. 5. 2016 10:52nové
Český jazyk a literatura + ZSV se zaměřením na vzdělávání
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda na tento obor po uvolnění míst přijatých uchazečů bývá počet přijatých doplňován dalšími pod čarou. Každý rok je výsledný počet přijatých naprosto odlišný, takže předpokládám, že nejspíše ne. Děkuji
7. 5. 2016 10:57nové

Dobrý den,

fakulta má u každého oboru +- představu o počtu zpasaných a studujících prváků.
K zápisu pozývá o něco vyšší počet, jelikož se nikdy nezapíšou všichni zvaní.

Pokud by i přesto kapacita nebyla naplněna dle představ fakulty, děkan může přijmout další uchazeče v pořadí.
Ale to se opravdu nedá předvídat předem.
Michaela Pulkrábová
7. 5. 2016 13:34nové
Takže pokud uchazeč bude jeden z prvních pod čarou,upozorní ho škola pozvánkou k zápisu i když neni přijatý? A lze někde najít plánované počty přijímaných na tento obor?
8. 5. 2016 07:39nové

Pozvánku k zápisu dostanou pouze přijatí uchazeči. S těmito se počítá, mohou se zapsat = jsou přijati.

Pokud je někdo "pod čarou" (pomyslná hranice percentilu posledního přijatého), tak přijat není, pozvánka mu nepřijde.

Maximální počty zapsaných si fakulta stanovuje, ale pouz s ohledem na studijní program.
V rámci programu se realizuje několik (i desítek) oborů. Takže to souhrnné číslo Vám nic neřekne, rozdělení přijímaných není rovnoměrné, na každý obor stejný počet. Vy se hlásíte vždy do konkrétního oboru.
7. 5. 2016 18:18nové
Termín přijímacích zkoušek na PdF

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, kdy budou známy konkrétní termíny přijímacího řízení na navazující mgr. studiu na Pedagogické fakultě. A také bych se Vás chtěla zeptat, zda tyto termíny budou uvedeny i v elektronické přihlášce nebo budou rozesílány pozvánky poštou.

Velmi děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

Romana Červinková
18. 5. 2016 18:53nové

Dobrý den,

termín máte uveden ve své e-přihlášce již od 11. 5. 2016.
Pozvánka Vám bude odeslána i klasickou poštou (není ale nutné ji mít, stačí se dostavit dle pokynů z e-přihlášky).