Vlákno: Odvolání/
Diana Gorolová
26. 6. 2016 23:36nové
Dobírání studentů
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli datum rozhodnutí o dobírání studentů je stejné jako datum zasedání přezkumné komise rektora. Pokud ano, tak se tedy v e-přihlášce dovím, že jsem byla dodatečně přijata, do 10 dnů po dni konání přezkumné komise?
Děkuji za odpověď.
27. 6. 2016 08:49nové

Dobrý den,

ne, není.
Jsu to dvě různé situace, nijak spolu nesouvisí.

Přezkum řeší pouze podané žádosti o přezkum.
Kdežto rozhodnutí o přijetí další skupiny uchazečů může padnout kdykoliv po řádném zápisu ke studiu, až fakulta zjistí, nakolik naplnila své kapacity.
Irena Krůtová
27. 6. 2016 19:46nové
Dobrý den,
byla jsem nepřijata pro nedostačující kapacitu oboru PORODNÍ ASISTENCE na lékařské fakultě. Je tedy nějaká možnost, že když se při zápisu ve dnech 11 a 12 července nedostaví všichni na tento obor, že se "my pod čarou" doplníme do kapacity? A můžu se ještě zeptatt, kolik lidí bylo pro tento obor přijato? Děkuji.
27. 6. 2016 20:31nové

Dobrý den,

je to teoreticky možné.
Ale s ohledem na počty a body, viz http://www.med.muni.cz/dokumenty/pdf/informace_o_vysledku_prijimaciho_rizeni_16_na_web_bc.pdf bych na to nespoléhala.
Karina Hudecová
29. 6. 2016 19:26nové
Dobrý deň, nebola som prijatá na naväzujúce magisterské štúdium Intenzívni péče, z dôvodu nedostatočnej kapacity odboru. Mala som stratu jedného bodu na posledného prijatého uchádzača. Počet prijatých študentov bol 25 a moje miesto je 26-28. Je možné, že sa poradie posunie a budem prijatá? Ako mám postupovať? Musím iba sledovať rozhodnutie v mojej e prihláške a čakať? Ďakujem
změněno 29. 6. 2016 20:30 nové

Dobrý deň,

či sa poradie posunie, to vám nikto nedokáže povedať.
Ak by sa, ste prvá "na rade" na dodatočné prijatie. Nemusíte (resp. nemáte ani čo) nič robiť, len čakať.
31. 7. 2016 21:35nové

Dobrý deň,
takisto som pod čiarou na odbore Manažment v kultúre. Prečítala som si, že mám len čakať, ale dokedy? Viem, že sa to nedá povedať na isto či alebo kedy presne by dobrali ďalších študentov, ale ja možné, že sa napr. dozviem v polke septembra, že ma berú? Chcela by som len tak orientačne vedieť, kedy môžem začať strácať nádej.:D
A ešte jedna vec, prečítala som si, že odhadované počty prijatých sú len orientačné, takže nedá sa ani podľa toho predpokladať, či sa bude alebo nebude doberať? (prijať mali 70 a zatiaľ vzali 56).

Vopred ďakujem:)
1. 8. 2016 08:27nové

Dobrý deň,

fakulta sa v zásade môže rozhodnúť kedykoľvek, pričom zápis priajtých musí byť pred začiatkom semestra - ten začína 19. 9. 2016.

Takže v najhoršom možnom prípade je to naozaj polovica septembra (nerozhdouje o tom sama "fakulta", ani dekan/prodekan sám o sebe, vyjadrujú sa vždy jednotlivé ústavy, plus sú teraz dovolenky etc etc... preto to z pohľadu študentov neúnosne dlho "trvá")

Odhadované počty prijatých sa nemusia naplniť, nie je to povinnosť.
Fakulta prihliada i k výsledkom prijímacej skúšky.
Ad absurdum príklad:
Pokiaľ je 100 uchádzačov o 100 miest, neznačí to, že každý je automaticky prijatý.
Pokiaľ 90 uchádzačov dosiahne napr. 5 bodov a menej, fakulta nemusí týchto prijať, prijme len tých 10 "lepších".
24. 8. 2016 12:35nové
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.:)