změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Monika Jínková
9. 5. 2016 08:18nové
Hranice přijatých
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat - kdybych byla třeba 3. pod čarou v přijímacím řízení a např. 10 přijatých uchazečů by odmítlo studium, kdy se dozvím, zda se posunula hranice a případně bych byla přijata?
Předem děkuji.
9. 5. 2016 08:25nové

Dobrý den,

o obnově řízení se může rozhodnout kdykoliv od doby po zápisu (protože až tam se ukáže počet zapsaných), do cca začátku září).
V případě, že byste do obnovy spadala, budete vyrozuměna písemně a změní se také rozhodnutí v e-přihlášce.

Obecně k přijímaní ale platí, že fakulta již předem přijímá a k zápisu zve o něco vyyší počet studentů, než si přeje mít zapsáno.
K zápisu se totiž nikdy nedostaví všichni pozvaní a fakulta proto tímto způsobem již předem pokrávý případné "zráty", a snaží se vyhnout nutnosti obnvy řízení.
Tento postup platí pro celou univerzitu, všechny obory.
Kamila Kopuletá
10. 5. 2016 00:18nové
Pohyb percentil k přijetí
Chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte, jak se mění počet nejméně percentil na určítý obor? Neboť minulý rok jsem se dívala a poslední, který byl přijat měl 40,87 percentil a ja nyní mám 39,03 tak jestli je vůbec nějaká šance. Celkem mě to vrtá v hlavě a vyčítám si nějaké zbytečné chyby, ale bohužel.
Jakub Pešek
10. 5. 2016 06:52nové
Nehaž ještě flintu do žita, minulý rok není dnes, záleží na letošní konkurenci :)
10. 5. 2016 09:06nové

Hezký den přeji,

kalkulovat tímto způsobem je v tuto chvíli zbytečné, opravdu.
Jsou obory a fakulty, kde to meziročně skáče i o 10-20 percentilových bodů.
Jak píše p. Pešek, záleží na "konkurenci", jaký výsledek mají ostatní.
Vincent Mihalkovič
10. 5. 2016 15:04nové
Volba

Dobrý deň,

s mojim výsledným percentilom som nespokojný, preto sa možno chýtam každej "slamky"...Prepáčte mi.

Prehrabával som sa v diskusiách a v sekcii "odvolání" som našiel vašu odpoveď (na posledné pridané vlákno) ktorá znie nasledovne: ..."nevíme, zda mají FSpS a tento obor jako první volbu, nebo "záchranu" (a jak dopadli v dalších přihláškách)"
Chcem sa teda spýtať ako to myslíte s tou prvou volbou - to myslíte prihlášku na odbor, ktorú som podal ako prvú, čo to znamená? Ako môže prihláška získať na nejaký odbor status (potencionálnej) "záchrany"?
V skratke: Ja keď som podával prihlášky, nebol som pevne rozhodnutý kam, teraz viem, že tým odborom (ktorý chcem ísť na 100% študovať) je Aplikovaná informatika (hádam to vyjde). Dúfam teda, že poradie v akom som podával prihlášky na jednotlivé odbory nijak neovplyvní výsledok prijímacieho riadenia.

Ďakujem za odpoveď Mihalkovič.
10. 5. 2016 19:04nové
To, že má někdo nějaký obor jako první nemá nic společného s tím, v jakém pořadí podával přihlášky. Je to čistě subjektivní preference. Například - chci být lékař. Ale zároveň si klidně podám přihlášku i na zdravotní sestru (a klidně i časově dříve než na "lékaře") a v případě, že se dostanu na oba obory, zapíšu se na lékaře. Tu zdravotní sestru mám jako pojistku, kdybych se na lékaře nedostala (tedy druhou volbu). A v žádném případě to nemá jakýkoliv vliv na výsledky přijímacího řízení.
11. 5. 2016 07:09nové

Pekný deň,

potvrdzujem už napísané - bolo to myslené presne tak.
Nejde o časový rámec podania, ide o osobnú preferenciu.
Michaela Aufová
11. 5. 2016 08:39nové
Zveřejnění pozice v seznamu uchazečů
Dobrý den,
kamarádka, která se hlásí na Právnickou fakultu už zná své pořadí na přijetí. Můžu se zeptat, zda bude tento seznam i na Pedagogickou fakultu? Konkrétně obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a Učitelství pro mateřské školy. Děkuji
11. 5. 2016 08:44nové

Dobrý den,

pořadí zveřejňuje (předem) pouze Právnická fakulta.
Na jiných fakultách zobrazeno nebude.
Martin Šebela
12. 5. 2016 12:20nové
kdepak to kamarádka zjistila? Děkujii
12. 5. 2016 13:03nové
Má to tam pouze Mgr. obor, Bc. ne.
Martin Šebela
12. 5. 2016 17:25nové
děkuji
Ilona Nekvapilová
11. 5. 2016 13:05nové
Datum zveřejnění přijata/nepřijata

Dobrý den, četla jsem veškeré informace o datumech zobrazení, zda jsem přijata nebo ne. Ráda bych však věděla, pokud je komise 13.5. (ESF), budou výsledky zveřejněny již v ten den, nebo až o víkendu? Přesně v sobotu 14. mám přijímačky na jinou VŠ. Pokud se však dostanu na ESF tak bych na ně jezdit nemusela, což by bylo super.

Děkuji za odpověď.
Ilona Nekvapilová
11. 5. 2016 13:18nové

Dobrý den,

ESF by měla výsledek exportovat do přihlášek obratem, tzn. 13. 5. 2016, pokud se neobjeví nějaké technické komplikace.

Zkuste si přihlášku odpoledne hlídat, příp. nás můžete sledovat i na soc. síti Facebook, na profilu Studuj na MUNI (přímý odkaz http://bit.ly/SNMUNI)
Zveřejnení výsledků online v e-přihlášce tam budeme oznamovat :)
Tatiana Cubinková
14. 5. 2016 18:06nové
zápis

Dobrý deň,

ja by som sa chcela spytať ako sa postupuje v prípade, že ma prijali na dva odbory z troch a neprijali ma práve na ten, ktorý som si určila ako hlavný, k prijatiu mi chýbalo velmi málo. Preto by som chcela vedieť či je možné aby som sa prihlásila na jeden z tých, kde som prijatá. A ak by sa výsledy po zápise zmenili a prijali ma aj na ten prvý odbor tak by som to zmenila.
14. 5. 2016 19:36nové

Dobrý deň,

v zásade je možné zapísať sa ku štúdiu na odbor, kam ste prijatá a počkať, či nebudete dodatočne prijatá na ten druhý. To "nechcené" štúdium by ste ale potom (vo vlastnom záujme) mali výslovne zanechať, ukončiť.
Adéla Kolářová
19. 5. 2016 22:43nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak se v tomto případě (že se tedy zapíšu na jeden obor a později by se stalo, že se hranice u druhého oboru, o který mám větší zájem, posune a já bych byla dodatečně přijatá a přihlásila se právě na ten obor druhý)řeší ubytovací stipendium. V podmínkách bylo psáno něco o tom, že pro získání tohoto stipendia je nutnou podmínou, aby to byl náš prvně zapsaný studijní program v ČR. Může se tedy stát, že se zapíšu na první obor, na který ale nenastoupím, protože jsem se dodatečně dostala na jiný, ale právě díky tomu nemusím získat ubytovací stipendium? Děkuji
20. 5. 2016 06:18nové

Dobrý den,

pro účely ubytovacího stipendia se studia započaté a ukončené do 30. 10. v témže roce (červen 2016 - max. říjen 2016) nepočítají.
Tzn. na to při vyhodnocování splnění podmínek pro ubytovací stipendium nebude přihlíženo. Ubytovací stipendium vám bude přiznáno.

Pouze poznámka - i obecně pro ostatní.
Nic jako "nástup" na VŠ nexistuje.
Dnem zápisu se stávate studentem vysoké školy - bez ohledu na to, zda je zápis v červnu, září, zda máte výuku kamžitě, nebo až za 3 měsíce...
Klára Ševčíková
25. 5. 2016 12:29nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na informace ohledně zápisu. Kdy se bude konat a kdy se to dozvím přesně? Jsem přijata na ped. fakultu a teď řeším to, abych nic neprošvihla a stihla den zápisu a také první školní den - letím na prázdniny do USA a vyřizuji si letenku a potřebovala bych vědět, kdy nejdřív můžu odletět a kdy nejpozději se vrátit zpět.
Předběžně jsem plánovala odletět koncem června a vrátit se v půlce září.
Byla bych moc vděčná za odpověď, abych si vše mohla co nejdříve vyřídit.
(hlavně ty data)

Děkuji.
25. 5. 2016 19:06nové

Dobrý den,

zápis se koná 29. 6. - 1. 7., viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu

Pokud se nemůžete dostavit osobně, můžete někomu dát plnou moc (viz odkaz).

Semestr začíná v týdnu od 19. 9. 2016.
Jakub Nagy
6. 6. 2016 13:19nové
Dobrý deň
Zápis mám 20. 7. 2016. Viem, že tou dobou budem v preč v Anglicku, preto využijem formulár plnej moci. V prípade inštruktáže IS MU a fotografovania je uvedené, že sa dá absolvovať aj pred zápisom do štúdia. Chcel by som sa spýtať, čo to presne znamená pred?. Môžem to absolvovať už v júni? Vzhľadom k tomu, že v júli budem už preč v zahraničí. Za odpoveď vopred ďakujem.
Jakub Nagy
20. 6. 2016 17:38nové
Dobrý deň,
Z harmonogramu zápisu som to nepochopil úplne, ale inštruktáž IS MU sa koná v uvedených časoch v ten istý deň ako samotný zápis na predmet? (pretože pri inštruktáži nebol uvedený dátum konania). A nevadí, že to namiesto mňa absolvuje splnomocnená osoba? Za odpoveď vopred ďakujem.
20. 6. 2016 19:31nové

Dobrý deň,

info k IS sa koná v ten istý deň, áno.
Obávam sa, že poverená osoba z toho nič moc mať nebude, a bol by to zbytočne strávený čas (nie je šanca, aby vám to zreprodukovali úplne, a čiastočne to zase nemá význam).
Skrátený "návod" k IS viď napr. z ESF (síce iná fakulta, ale ten princíp je totožný naprieč univerzitou) -> http://www.econ.muni.cz/studenti/bc-a-mgr-studium/manual-studenta/knihovni-a-e-learningove-sluzby/zaklady-prace-s-informacnim-systemem-mu
Lenka Nováková
18. 5. 2016 15:47nové
Počet uchazečů

Dobrý den,

dá se již teď někde sehnat informace ohledně počtu studentů, kteří se hlásí na určitý obor? Děkuji
18. 5. 2016 15:54nové

Dobrý den,

nedá se.
Statistiky budou zpracovány až po uzavření přijímacího řízení, na podzim.
Tomáš Lesičko
23. 5. 2016 11:59nové
Kde v prihlaske najdem, ci som prijaty?
Dobry den, chcel by som vediet, kde v prihlaske najdem, ci som prijaty. Niekde som cital, ze FI vydala rozhodnutia 13.5, v prihlaske je len "Přihláška je zcela v pořádku a byla předána k dalšímu zpracování." Poziadal som o prepacenie prijimacieho riadenia a bolo my vyhovene na zaklade vysledkov SCIO. Znamena to, ze som prijaty?
23. 5. 2016 12:37nové

Dobrý deň,

rozkliknite si v e-prihlášk ten riadok "Informace k výsledku přijímací zkoušky..."
Lucie Pirochová
24. 5. 2016 20:33nové
Přijetí/nepřijetí na obor Český jazyk a literatura

Dobrý den,

v mé elektronické přihlášce je uvedeno, že jsem nebyla přijata na obor Žurnalistika+Český jazyk a literatura. Ráda bych věděla, zdali jsem neuspěla alespoň v oboru Český jazyk a literatura. Je možné někde tuto informaci zjistit?

Předem děkuji za odpověď.
24. 5. 2016 21:28nové

Dobrý den,

poslední přijatý na CJ měl výsledek 37,18.
Pokud máe v TSP víc, požádejte FF (http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/) o přijetí na jednoobor :)
Lucie Pirochová
24. 5. 2016 21:53nové
Děkuji za odpověď, mám ještě jeden dotaz.Pokud bych byla přijata na obor Historie, bylo by možné spojit obor Český jazyk a literatura+historie? Obor historie mám též v kombinaci se žurnalistikou, ale předpokládám, že na obor žurnalistika se opět nedostanu.
24. 5. 2016 22:17nové
To je dotaz už přímo na FF, počkejte na rozhodnutí v případě té další kombinace.
Kristýna Butašová
25. 5. 2016 18:38nové
2 kolo prijmaciho řízení
Dobrý den chtěla bych se zeptat zda bude vaše škola vyhlašovat 2.kolo prijmaciho řízení na některé fakulty/obory. Děkuji
25. 5. 2016 19:08nové

Dobrý den,

MU obvykle další kolo přijímacího řízení nevyhlašuje, kapacity jsou plné již po řádném přijímacím řízení.