změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Anna Šebestová
změněno 9. 6. 2016 08:24 nové
dopis o přijetí

Dobrý den,
lze změnit kontaktní adresu, na kterou mi bude poslán dopis o přijetí (rozhodnutí o přijetí jsem se dozvěděla včera) a nebo už je pozdě? Popřípadě je nutné ho mít s sebou na zápis?

Děkuji za odpověď
Anna Šebestová
9. 6. 2016 08:37nové

Dobrý den,

obávám se, že už může být pozdě.
Zkuste si doplnit správnou kontaktní adresu (ale nspoléhala bych na to).

Papírovou pozvánku mít nemusíte, stačí se dostavit dle pokynů, info k zápisu najdete zatím na webu fakulty (http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu) a detaily se poté objeví i online, v e-přihlášce.
8. 7. 2016 13:26nové
Dobrý den,
jen se chci zeptat, zda je možné, že mi dopis o přijetí nebyl odeslán? Nepřišel na trvalou adresu ani na adresu kontaktní (tu jsem ale do ISu přidala až později). Podle Vašeho příspěvku se tím ale asi není potřeba trápit, informace naleznu i jinde...:)
8. 7. 2016 13:36nové

Dobrý den,

rozhodnutí vám určitě odesláno bylo. Pokud nebylo doručeno, mohla nastat i chyba na straně doručovatele - pošty.
Pokyny k zápisu naleznete na websránce fakulty, řiďte se dle nich.
změněno 8. 7. 2016 14:26 nové
Dobře, pokusím se to vyřešit s poštou.
Ještě jeden dotaz. Bude mi vydán nový ISIC, pokud jsem nebyla studentem FF, nýbrž studentem FSS? Předpokládám, že ne, ale jen se ujišťuji kvůli nutnosti osobní účasti na zápise.
8. 7. 2016 18:55nové
AFAIK je na ISICu napsáno, že platí 10 let.
Jde o průkaz univerzitní, nikoliv fakultní, takže změna fakulty nemá na jeho případné znovuvydání žádný vliv.
9. 7. 2016 06:50nové
Děkuji, myslela jsem si to :-)
Veronika Urbanová
9. 6. 2016 21:03nové
Zápis

Dobrý den,

jsem přijata na navazující studium na PdF. Nyní studuji na jiné vysoké škole a státnice budu vykonávat až v srpnu, tudíž promoci budu mít až v září. Chci se zeptat, jak se v tomto případě postupuje se zápisem ke studiu. A zda by byl problém, pokud bych neodevzdala kopii diplomu do zahájení podzimního semestru, neboť zatím nevím, kdy se bude promoce v září konat.

Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem
V.Urbanová
9. 6. 2016 21:45nové

Dobrý den,

prosím, řešte to přímo s PdF. Toto vyžaduje individuální přístup.
Nikola Tomanová
10. 6. 2016 07:05nové
Podzimní termín maturity

Dobrý den,
jsem přijata na na obor Lektorství cizího jazyka na PdF, ale maturovat budu až v září. Bude mi tedy umožněno studovat v případě, že na podzim odmaturuji?

Děkuji Nikola T.
10. 6. 2016 08:17nové

Dobrý den,

odpověď naleznete přímo na webstránce fakulty - http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu
Odkaz máte i přímo ve své e-přihlášce.
Denisa Špinlerová
10. 6. 2016 15:17nové
Z dvouoborového studia na jednooborové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, pokud mám podanou přihlášku na dvouoborové studium, kde oba obory je možné studovat i jednooborově, tak pokud se tedy na jeden obor nedostanu, je možné studovat ten druhý jednooborově? Popřípadě co pro to musím udělat?
Konkrétně obory Mediální studia a žurnalistika a Teorie a dějiny filmu a AV kultury.

Děkuji za odpověď, snad jsem stejný dotaz nepřehlédla.
10. 6. 2016 15:40nové

Dobrý den,

ta možnost je pouze u dvouoborů FSS+FF a jednooborové studium je možné pouze pro obor z FF (pokud splníte podmínky pro přijetí na tento jednoobor).
Musíte si zažádat přímo na FF.
Denisa Špinlerová
11. 6. 2016 11:45nové

Chápu to tedy dobře, že pro moji kombinaci oborů to možné není? Pouze, pokud bych jeden obor měla na FSS a druhý na FF.

Děkuji za odpověď
11. 6. 2016 11:46nové
Vy ale máte kombinaci FSS+FF-
FAV je obor z FF (je to přímo v přihlášce i napsáno).
Ivana Tkáčiková
12. 6. 2016 09:29nové
Zmena kombinácie v dvojodborovom štúdiu

Dobrý deň,

už som úspešne prijatá na Kulturní studia Číny ako jednoodborové štúdium a na dvojodborové štúdium Italský jazyk (FF) a Hospodářská politika (ESF). Chcela by som sa teda opýtať, či je možné vymeniť Italský jazyk za Kulturní studia Číny, keď som prijatá na oba odbory a či je kombinácia čínštiny s druhým odborom zvládnuteľná. Ak takáto možnosť nieje, je možné pribrať si ku čínštine druhý odbor po roku štúdia?

Ďakujem za odpoveď.
12. 6. 2016 09:53nové

Dobrý deň,

informujte sa priamo na FF, odbor matersky spadá pod FF a rozhodujú o tom len oni.
Kontakt vď http://www.phil.muni.cz/wff/home/orgstru/pr/

Dvojodborové štúdium je na FF úplne bežné a študenti to zvládajú, týka sa to i KSČ.
Katarína Matúšová
12. 6. 2016 20:45nové
Potrvdenie o štúdiu

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom potvrdenia o návšteve školy. Môže mi byť poskytnuté pri zápise? Ak nie, kedy najskôr môžem oň žiadať?

Ďakujem.
13. 6. 2016 08:44nové

Dobrý deň,

potvrdenie o štúdiu Vám môže byť vydané hneď po zápise.
Študentom VŠ sa stávate dňom zápisu.
Katarína Matúšová
13. 6. 2016 10:00nové

Dobrý deň,

a bude mi dané tlačivo alebo si mám doniesť vlastné tlačivo?
13. 6. 2016 10:40nové
Fakulta má vlastné tlačivá.
Pokiaľ by ste potrebovali potvrdenie napr. pre štátne inštitúcie, ktoré vyžadujú potvrdiť vlastný formulár, tak ten si prineste.
Katarína Matúšová
13. 6. 2016 10:50nové
Ďakujem za odpoveď.
Katarína Matúšová
14. 6. 2016 08:54nové
Zápis

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, ako dlho bude približne trvať zápis? Je možné, že to bude viac ako 3 hodiny?

Ďakujem.
14. 6. 2016 09:00nové

Dobrý deň,

viac ako 3 hodiny určite nie :)
Vrátane odfotenia a inštruktáže k IS by to malo byť cca hodinu.
Eliška Nováková
14. 6. 2016 16:14nové
Zápis

Dobrý den,

jsem přijatá na PdF a zápis se koná 30.6. Dnes jsem však konala přijímačky ještě na jinou VŠ a výsledky budu vědět až na přelomu června a července. Ještě nevím, co bych chtěla studovat, a tak by mě zajímalo, jak mám postupovat. Je možné se zapsat na vaši fakultu a potom (v případě, že se rozhodnu pro studium na druhé VŠ) se z vaší fakulty nějak odhlásit?

Děkuji za odpověď
Eliška Nováková
14. 6. 2016 16:41nové

Dbrý den,

vždy můžete zápis zrušit (aktivně, musíte fakultě oznámit, že si přejete studium zanechat).
Veronika Kusalíková
15. 6. 2016 21:27nové

Dobrý den,
přes prázdniny budu v cizině, tudíž se nebudu moci účastnit zápisu (na FF a FSS). Výsledky přijímaček se však dozvím až koncem června, kdy už budu pryč, a tak chci situaci vyřešit už v předstihu. Zajímá mě, jakým způsobem se žádá o zářijový zápis, stačí jen e-mailem nebo oficiální žádostí?

Díky,
Veronika Kusalíková.
16. 6. 2016 07:54nové

Dobrý den,

stačí email na příslušné SO, ve Vašem případě FSS (dvouobory spadají pod FSS).

Nevyžádaná rada závěrem:
Možná bych zvážila plnou moc pro někoho (kdokoliv zletilý) v ČR.
Celá studijní agenda na MU funguje online - nline si registrujete předměty, zapisujete semináře (ty tvoří povinnou kostruvašeho rozvrhu).
Termíny pro tyto úkony jsou již po zápisu, během léta. Bez přístupových údajů (získáte je u zápisu) se do systému nedostanete.
Pokud byste měla zápis až v září, je možné, že byste si zbytečně zkomplikovala první semestr. Předměty již mohou být plné, seminární skupiny také - takže abyste si poskládala rozvrh na 2 různých fakultách, a vyhla se kolizi předmětů bude náročné až nemožné...
Veronika Kusalíková
19. 6. 2016 23:21nové

Díky za odpověď. Ještě jeden dotaz - stačí při zápisu na dvouobor jedno potvrzení o dokončení studia (maturitní výpis) nebo dva?

Kusalíková.
20. 6. 2016 09:02nové

Dobrý den,

jedná se o jedno studium (byť dvouoborové), takže stačí jeden ověřený doklad.
Vojtěch Hála
15. 6. 2016 14:27nové
pozvánka k zápisu
Dobrý den, v pokynech pro zápis na ped. fakultu v e-přihlášce je napsáno, že je dobré s
sebou přinést i pozvánku k zápisu. Ještě mi pořád ale nepřišlo písemné vyrozumění o přijetí. Z FSps, kde jsem byl také přijat, mám pozvánku už dávno. Děkuji
15. 6. 2016 15:08nové

Dobrý den,

zdá se, že Vaše zásilka nebyla doručena, chybou na straně doručovatele.
Papírovou pozvánku mít nemusíte. Dostavte se dle pokynů (termín a čas máte v e-přihlášce).
Magdaléna Strmeňová
17. 6. 2016 12:32nové
Správne Odpovede Testu
Dobrý deň, včera som sa zúčastnila prijímacích skúšiek na nadväzujúce megisterské štúdium, ESF, odbor: podniková ekonomika a manažment. Chcem sa opýtať, či budú k dispozícií okrem našich odpovedných hárkov aj správne odpovede z testov, ktoré sme písali, poprípade kedy?
Ďakujem za odpoveď.
17. 6. 2016 12:49nové

Dobrý deň,

prosím, obráťte sa priamo ESF.
Agenda nMgr prijímačiek spadá plne do kompetencie príslušnej fakulty.
Iveta Borková
22. 6. 2016 12:31nové
Dva dvouobory
Dobrý den,
jsem přijatá na dva dvouobory (mediální studia a žurnalistika + politologie a mediální studia a žurnalistika + veřejná politika a lidské zdroje). Chtěla bych se zeptat, jestli je možné nastoupit ke studiu na oba dvouobory nebo tahle kombinace dvou dvouoborů, z nichž jeden předmět v obou je stejný, na FSS není možná.
A pokud to není možné, jestli stačí dopis o odřeknutí jednoho studia odevzdat v pondělí při zápisu nebo je nutné ho poslat poštou.
Předem děkuji za odpověď