Specifické dotazy - Fakulta sociálních studií - Diskusní fórum k přijímacímu řízení 2017 - Diskuse

nové
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
nové
Šárka Topinková
NMgr. obor Sociální práce (kombinovaná forma) - směr studia
Dobrý den, při podání přihlášky se mi ukázaly jen dvě možnosti směrů studia - mikro poradenství a makro komunity. Někde jsem četla, že si můžeme vybrat ze 4 směrů. Je to pravda? Pokud ano, můžete mi prosím poslat odkaz, kde se více dozvím o těchto směrech? Na stránkách katedry SP jsem nic nenašla. Děkuji za Váš čas a ochotu.

S pozdravem

Šárka Topinková
nové
Dobrý den,

obor nabízí právě dve specializace, viz web fakulty na http://www.fss.muni.cz/admission/master_studies/socialni_prace_komb
nové
Šárka Topinková
Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Právě na této stránce jsem se dočetla o 4 směrech studia, tak jsem si to chtěla jen ujasnit.

https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/vyberte-si-obor/16470-socialni-prace

S přáním pěkného dne

Šárka Topinková
nové
Alžběta Šidlová
Oborové testy u SCIO
Ahoj!

k TSP musím udělat i oborovky. U přihlášky jsem si ale nevolila nikde datum, místo.. prostě nic. Přijde mi dopis o tom, kdy a kde mám být nebo jsem něco přehlédla?

Díky)
nové
Ahoj,

můžu se zeptat, ke které přihlášce se vážou oborovky? Ani jeden z vybraných oborů oborovky totiž nemá....
nové
Petr Štěpánek
Přijímací zkoušky
Dobrý den, zajímal by mě zda je i na FSS možnost vyjímky z přijímacích zkoušek. Pokud taková možnost je tak za jakých podmínek ?
Předem děkuji za odpověď
nové
Dobrý den,

FSS neumožňuje požádat o prominutí přijímacích zkoušek, musíte absolvovat všechny předepsané testy.
nové
Psychologie hranice bodů pro přijetí
Dobrý den,
zajímalo by mě, jakého počtu bodů dosáhl u přijímacích zkoušek na psychologii v roce 2016 poslední přijatý. Na stránkách fakulty (https://www.fss.muni.cz/admission/bachelor_studies/psychologie) jsem ve statistice oboru z roku 2016 našla údaj, že minimum získaných bodů bylo 160, ale v tabulce podmínek pro přijetí (https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FSS-Bc_-_zprava-podminky.pdf) zase 165,6 bodů. Vím, že letošní rok může být hranice posunutá úplně jinde, ale pro představu bych ráda věděla, který údaj je správný.
Také by mě zajímalo, jestli se dá zjistit, kolik lidí se letos na obor psychologie hlásí.

Předem děkuji za odpověď.
nové
Web fakulty uvádí PSY jako celek, tj. všechny kombinace (navíc mám podezření, že trochu zaokrouhlují), údaj který jsi našla ve zprávě se týká jednooboru (osobně bych rozhodně více věřil oficiální Zprávě, než nějakým tvrzením na webu).
nové
Ještě mě napadá, jestli 160 není poslední prijaty po dobirani...
nové
Barbora Šťastná
Na psychologii se i dobira?
nové
Alexandra Prachárová
Výsledky zsv z scia
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ohľadne výsledkov zo zsv, v profile sa nachádza kalkulátor kde teda zadám percentil z každej jednej časti. A vyhodí mi to konkrétne cislo, ktoré bolo prepočítané váhou predmetu 120%. Chcem sa opýtať, ze to cislo ktoré mi to vypočítali su v podstate body, ktoré Vám pošlú ? A neskôr sa k nim pripočítajú body z tsp?
nové
Dobrý deň,

presne tak.
Prepočítaná hodnota ZSV + prepočítaná hodnota TSP (percentil z TSP sa prevedie rovnako, ako by sa previedol výsledok OSP) = konečný výsledok v prijímacom konaní.
nové
Lucia Pekárová
SCIO 27. května
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či fakulta FSS (kombinácia Medialní studia a žurnalistika + Anglický jazyk) berie SCIO testy Základy společenských věd aj z posledného možného dátumu 27. mája (května)?

Vopred ďakujem,
Pekárová
nové
Dobrý deň,

nie, akceptuje len 5 termínov v rozmedzí december 2016 - apríl 2017.
Je to detailne popísané všade v materiáloch, napr. i na webe FSS http://www.fss.muni.cz/admission/application_and_admission/bc
nové
Veronika Humlíčková
Scio
Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat jestli je to tak, že si FSS mé výsledky od Scia sama vyžádá (povolení o zaslání jsem udělila všem). Chci se jen ujistit, že není potřeba posílat certifikát s výsledky.
nové
Dobrý den,

přesně tak, FSS si vaše výsledky sama vyžádá.
nové
Husniyya Gafarova
Points I recieved
Hi!

I just got a message of admission. If possible, I would like to see the points I recieved in the admission process. It was mentioned in the mail that I can find it in e-application system, but unfortunately I could not. It only shows "admitted" there. Could you please help me?
nové
Hi,

please, contact directly the faculty at admission@fss.muni.cz
nové
Kateřina Škrobánková
Počet přijatých
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jestli je někde možné zjistit, kolik uchazečů bylo přijato na Mezinarodni vztahy, ať vím, jestli mám šanci se dostat dodatečně, kdyz jsem nebyla přijata kvuli nedostačující kapacitě oboru a skončila 117.
Děkuji za informaci.
nové
Barbora Šťastná
Me by zase zajimala psychologie jednooborova (FSS), tudiz jestli se da nekde obecne zjistit, kolik lidi bylo kde prijato a zda tedy mame jeste sanci na dobrani.Dekuji
nové
"jestli mám šanci se dostat dodatečně" + "zda tedy mame jeste sanci na
dobrani"

= nikdo neví a alespoň do data zápisu vědět nebude
nové
Barbora Šťastná
Je samozrejme, ze to nikdo nevi, ale orientacne by nam to mohlo alespon par veci naznacit.
nové
věř, že nemohlo... (není jasné, zda se dobírat vůbec bude, a pokud ano, není to proporcionální, bude se to týkat jen některých oborů, apod. = mohlo by to pouze generovat více otázek, nikoliv odpovědí)
nové
Kateřina Škrobánková
Ja nechtela odpoved na to, jestli mam sanci, to mi je jasne, ze ted nikdo nevi. Jen me zajimalo, kolik uchazecu bylo prijato, abych alespon orientačně věděla.
nové
Zdravím,

fakulta takovou statistiku a tyto údaje nikde nezveřejnila.
Psát si o ně přímo na fakultu taky nemá smysl.
nové
Barbora Šťastná
Dobry den. Ale preci tyto informace z lonskych let jsou-kolik bylo prijato uchazecu, jake meli body atd.
nové
Ano, samozřejmě.
Statistiku ale vytvářímé teprve po ukončení přijímacího řízení a všech případných dodatečných změnách v něm - na podzim (obvykle v říjnu).
nové
Jana Zorvanová
Ako informovať o preferovanom odbore?
Dobrý deň,bola som prijatá na všetky 3 odborové kombinácie, z čoho prirodzene idem len na jednu. Je nejaky spôsob ako upovedomiť fakultu, kam nakoniec pôjdem, ešte pred zápisom? (Nakoľko je mi jasné, že mnoho ľudí pod čiarou netrpezlivo čaká, či sa posunú.)
nové
nemá to přímou souvislost s lidmi pod čarou (pokud nenastoupíš, čára se automaticky neposouvá)

pokud se na FSS poslední dobou nic nezměnilo, pak s Rozhodnutím o přijetí přijde i informace o tom, že a jak máš potvrdit ne/zájem ještě před zápisem
nové
Dominik Mucha
Zápis do prvého ročníka
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať ako to funguje s zápisom do prvého ročníka. Našiel som nejaký harmonogram na ktorom sa píše, že do jesenného semestra je možné zapísať sa najneskôr na konci septembra avšak neviem či sa to sťahuje na prvý ročník.
Pýtam sa preto, lebo je možné že nebudem cez leto schopný fyzicky prísť na zápis a chcem sa teda informovať o ostatných možnostiach zápisu, konkrétne či je možný neskorší zápis alebo či je možné niekoho splnomocniť k zápisu, po prípade či existujú aj iné možnosti.
Ďakujem
DM
nové
O náhradní temín zápisu je nutné požádat (stačí mailem na pí.Poláškovou),
určuje ho fakulta těsně před začátek semestru, tedy v půlce září.
A ano, jako alternativa existuje i možnost zplnomocnění.
Bavíme se pouze o prvním ročníku, vyšší se zapisují bez fyzické přítomnosti.
nové
Mail na p. Písaříka zo SO.
P. Polášková je už na agende zahraničných študentov :)

Odporúčala by som to ale riešiť plnou mocou.
Celá agenda štúdia u nás funguje elektronicky - bude lepšie, ak budete mať do Informačného systému (IS MU) prístup čo najskôr - registrácia predmetov, prihlasovanie do seminárnych skupín (tým si tvoríte rozvrh) etc.
nové
Dominik Mucha
Čo sa týka splnomocnenia na zápis do prvého ročníka, aké dokumenty musím odovzdať svojmu splnomocnencovi? Overené maturitné vysvedčenie, overené splnomocnenie, prefotený občianský preukaz, fotku/y, zápisový list...?
Ďakujem
DM
nové
Potrebuje overenú plnú moc, svoj doklad totožnosti, úradne overenú kópiu maturitného vysvedčenia a zápisový list. Svoj OP nikomu nedávajte a ani neprefocujte, prosím. Dokladom je práve plná moc - tam sú uvedené vaše identifikačné údaje.