26. 10. 2008 21:41nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
16. 6. 2017 07:21nové
študent

Dobrý deň,

študentom VŠ ste odo dňa zápisu. Priamo na zápise vám vystavia i potvrdenie (niekde na požiadanie, niekde automaticky).
Lucia Baranová
16. 6. 2017 09:11nové
ďakujem
David Uvira
15. 6. 2017 23:58nové
Poplatky spojené se studiem

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, pokud v době zápisu ke studiu, tj. 20. června, budu stále studentem i jiné vysoké školy, nicméně před začátkem semestru studium na té VŠ přeruším, znamená to stále, že bych musel hradit případné poplatky spojené se studiem na MU?

Děkuji za odpověď.
16. 6. 2017 07:21nové

Dobrý den,

poplatky spojené se studiem jsou komplexnější oblast.
Přerušené studium se do poplatkového mechanismu neprojeví. Teprve ve chvíli, kdy toto studium ukončíte neúspěšne (zanecháte).

Pak záleží, kolik dnů neúspěšného studia (to budoucí zanechané) budete mít na kontě (studium se počítá ode dne zápisu do dne ukončení studia, oficiálně).
Róbert Máťuš
21. 6. 2017 13:29nové

Dobrý deň,

prihlásil som sa na FF Teorie interaktivních médií - Bc studium.

Mám ukončený Bc. stupeň iného odboru v Bratislave, študoval som ešte rok na Mgr. stupni, ale odstúpil som. Približne v akej výške by sa mohli pohybovať poplatky spojené so štúdovaním na FF MU?

Ďakujem za odpoveď.
22. 6. 2017 11:04nové

Dobrý deň,

ak žiadne z vašich štúdií neprebiahlo v ČR, tak tu máte čistú študijnú históriu a študujete úplne bezplatne.
Matriky študentov sa vedú oddelene, pre každý štát.
Richard Figura
16. 6. 2017 19:34nové
Potvrdenie o štúdiu

Dobrý deň,

rád by som sa spýtal, či je možné dať si priamo na zápise (19.06. na FSS) potvrdiť a opečiatkovať tlačivo potvrdzujúce štúdium, aby som si následne mohol zaobstarať študentskú cestovnú kartu na autobusy a vlaky. Vopred ďakujem za odpoveď.
18. 6. 2017 19:52nové

Dobrý deň,

samozrejme a určite áno. Študentom VŠ ste odo dňa zápisu.
20. 6. 2017 22:24nové
ISIC a UČO

Dobrý den,

studuji na ESF a tento rok nastupuji na PdF. Chci se zeptat, zda mi zůstane mé UČO a ISIC, nebo si budu muset vyřizovat nový.

Děkuji
21. 6. 2017 07:00nové

Dobrý den,

UČO vám zůstane a také ISIC neměníte - je na něm napsaná univerzita, ne fakulta.
Dexter Navrátil
22. 6. 2017 13:41nové
Problém se zaplacením přihlášky

Dobrý den,

založil jsem si u Vás přihlášku do dodatečného přijímacího řízení. Když jsem ji však chtěl zaplatit, zjistil jsem, že kolonka zaplatit přihlášku zmizela. Nyní nevím jak přihlášku zaplatit.
Předem děkuji za pomoc.
22. 6. 2017 13:46nové

Dobrý den,

prosím, na prihlaska@muni.cz zašlete screenshot z e-přihlášky, jak a co se vám zobrazuje.
Michaela Kuchlerová
26. 6. 2017 19:42nové
Maturitní vysvědčení/Diplom

Dobrý den,

byla jsem přijata na Japanistiku (bakalářské studium) a u zápisu bych měla doložit kopii maturitního vysvědčení. Bohužel ho nemohu dohledat, ale mám Bc. diplom z jiné univerzity. Stačila by úředně ověřená kopie diplomu?

Děkuji.
27. 6. 2017 08:06nové

Dobrý den,

mrzí mě to, ale musíte doložit oveřený doklad o ukončení SŠ vzdělání (zákon o VŠ to takto ukládá).
Na požádání vám vystaví vaše střední škola tzv. opis vysvědčení.
Petra Doleželová
27. 6. 2017 10:08nové
Zápis do více oborů
Dobrý den,
jsem přijata na dva obory PdF (kombinované studium). Jde se zapsat na oba obory? A pokud je jeden obor předčasně ukončen (např. z časových důvodů), platí se platba za neukončené studium?
Děkuji za odpověď.
27. 6. 2017 11:01nové

Dobrý den,

můžete se zapsat na libovolný počet oborů.
Pokud nějaký obor neukončíte úspěšně, tak je možné, v budoucnu, že tento povede k vyměření poplatků spojených se studiem.
Neplatí se poplatek za ukončení studia. Nýbrž si tím vyrobíte "neúspěšné studium", a to se může později projevit v jiném aktivním studiu a vést k vyměření poplatku.
Květoslava Svrčinová
28. 6. 2017 08:43nové
Zápis a plná moc

Dobrý den,
ráda bych se informovala k zápisu do kombinovaného magisterského navazujícího studia. V informacích k zápisu je poznamenáno že při zápisu proběhne fotografování na identifikační průkaz. Pokud ale za sebe pošlu zmocněnce s plnou mocí mě zastupovat tak má mít sebou moji fotku nebo průkaz jednoduše bude bez fota?

Děkuji za odpověď
28. 6. 2017 09:29nové

Dobrý den,

osobní fotografie neakceptujeme, je nutné se nechat vyfotit.
Harmonogram najdete na https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob/harmonogram-fotografovani
Stačí se dostavit kdykoliv se vám to bude hodit.
Jana Dubišová
1. 7. 2017 15:24nové

Je mozne sa nechat vyfotografovat na preukaz aj pred oficialnym zapisom? Hlasim sa na externe studium a odfotit by som sa mohla nechat piatok 7.7, aj ked oficialne zapis prebehne 1.9. 2017 (ak bude studijne oodelenie ESF otvorene)

dakujem
3. 7. 2017 14:50nové
Lze se vyfotografovat i jindy než v době konání zapisu. V pátek 7.7. se koná focení od 10 do 11 hodin. Více informací najdete na: https://it.muni.cz/sluzby/fotografovani-osob/harmonogram-fotografovani
Magdaléna Košinová
3. 7. 2017 11:50nové
Zápis, Maturitní vysvědčení

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli máme před zápisem posílat na studijní oddělení kopie maturitního vysvědčení?

Děkuji za odpověď
3. 7. 2017 14:59nové
Dobrý den,
úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení si vemte až na zápis, mělo by to být uvedeno ve vaší pozvánce k zápisu nebo viz: https://www.muni.cz/studenti/zapis-do-prvniho-rocniku
změněno 3. 10. 2017 11:33 nové
Poplatek za další studium
Dobrý den,
omlouvám se, že podávám tento dotaz právě do tohoto fóra, ale už jsem z těch zákonů a předpisů "totálně mimo" a vůbec tomu nerozumím...
Jsem v 7. semestru bc. studia na FSS. Zjistila jsem ale, že zvolený obor není nic pro mě. Mám v plánu studium v 8. semestru úspěšně dokončit (mechanismu poplatku za případné prodloužení této doby rozumím).
Nechci se hlásit na navazující magisterské studium, ale chtěla bych začít studovat znovu od začátku na pedagogické fakultě (pravděpodobně Mgr. učitelství pro 1. stupeň nebo nějaký Bc. dvouobor). Nikde se nemohu s jistotou dočíst, kolik za toto případné studium zaplatím. Všude se dočítám jen o prodloužení standardní doby studia, nevím ale, zda se to týká i změny oboru. Mám to chápat tak, že bych překročila standardní dobu studia zvětšenou o 1 rok o 18 a více měsíců a tedy bych platila 36 000 Kč za semestr?
Děkuji za případné reakce!
změněno 3. 10. 2017 21:05 nové
Dobrý den,
pokud studium úspěšně ukončíte, tedy Vám bude udělen titul, tak budete mít nárok na další Bc. (respektive Mgr.) studium "zdarma", první studium se Vám v tomto případě nezapočítává, problém by nastal pokud byste své první studium řádně neukončila, pak byste již od začátku dalšího studia platila poplatky vyměřené podle celkové doby, kterou jste skutečně odstudovala.
3. 10. 2017 22:51nové
pojmem "studium" se rozumí každé samostatné období od zápisu do ukončení studia každého oboru, do kterého se přihlásíš (tedy potenciálně tolik studií, kolik si podáš přihlášek), nikoliv celkové období po které ty jsi studentem