Vlákno: Odvolání/
Daniela Rellová
5. 5. 2017 18:58nové
FSS PSYCH
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na percentil a následnú možnosť podania odvolania.
Na FSS na jednooborovú psychológiu je udávaný najnižší počet bodov 160, kdežto v tabuľke so všetkými obormi a ich poslednými prijatými percentilmi bolo číslo 165,6. Je teda 160 minimum, hodnota, pod ktorú už neprijímajú vôbec nikoho alebo by sa mohlo stať, že pokiaľ by túto hranicu nesplnilo dostatočné množstvo uchádzačov, teda nebola by zaplnená kapacita, posunulo by sa to aj nižšie?
Môj maximálny percentil bol 159,996, čo je dosť paradoxné číslo, keďže na iných fórach som sa dočítala, že sa zvykli doberať študenti po percentil 160.
Keby teda došlo k tomu, že sa dopĺňajú, myslíte si, že má význam podávať si odvolanie, prípadne, že by toto odvolanie mohlo niečo zmeniť? Alebo naopak pri nesplnení percentilu 160 nie je absolútne žiadna šanca na prijatie?
Vopred ďakujem :)
5. 5. 2017 19:07nové
On je někde oficiálně udávaný nejnižší percentil? Dost by mne to překvapilo, protože smysl percentilu je v tom, že se limit stanovuje zpětně (jde o indikaci výsledku posledního/nejhoršího přijatého). Předem se naopak stanovuje počet požadovaných studentů, přičemž do vyhodnocení nikdo neví jistě, jestli se tento počet naplní už studenty s percentilem 180 nebo se nenaplní ani studenty s percentilem 120 => záleží na konkrétních výsledcích přihlášených).
6. 5. 2017 06:40nové

Dobrý deň,

potvrdzujem slová p. Malého.
Percentil potrebný pre prijatie sa nestanovuje vopred.
Z povahy veci je to nelogické.
Fakulta vie, že chce mať napr. 50 prvákov pre odbor XY ale predsa vopred nevie, akú hodnotu dosiahne 50. uchádzač o daný odbor.

Odkazujete na štatistiku z vlani, resp. z minulosti. Boli napr. i ročníky, kedy mal posledný prijatý na psycho percentil 176. Rok na to napr. 170. Rok na to 173... Kolíše to. Záleží od aktuálnej úrovne uchádzačov.

FSS mala doposiaľ stanovenú hranicu úspešnosti v prijímacom konaní na hodnotu 120.
Tzn. len tí, čo dosiahli výsledok min. 120 boli úspešnými uchádzačmi a mohli teoreticky byť prijatí.

Ad odvolanie, viď pokyny na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu