změněno 27. 10. 2008 13:19 nové
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Aleš Janík
9. 5. 2017 17:26nové
Oborový test
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat pro koho je stavěný oborový test z biologie a chemie?
Protože mě to přišlo pro že to je nastavené minimálně pro našprtané studenty z Gymnázii, a ne pro studenty kteří mají zájem studovat na vaší škole, z jiných oborových škol.
9. 5. 2017 18:23nové

Dobrý den,

požadavky na oborový test jsou zveřejněné na webstránce fakulty:

"Rozsah testu: biologie, chemie a fyzika v rozsahu osnov pro gymnázia

Zaměření testů:
biologie - obecná biologie, biologie člověka
chemie - především biochemie
fyzika - především mechanika, elektro"

Viz http://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/popis-zkousek-bc-966.html

Takže ano, požaduje se gymnaziální úroveň znalostí.
Kristýna Volrábová
12. 5. 2017 21:03nové
Percentil

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli je percentilem posledního přijatého myšlen percentil těch, kteří se dostali hned po přijímacích zkouškách a nebo i těch, kteří byli těsně pod čarou a dostali se až po odvolání.
Ještě se chci zeptat, jestli je percentil posledních přijatých každý rok hodně podobný, nebo se může lišit třeba i o několik bodů - např. jeden rok je percentil 59,00 a další rok bude třeba 53,00.

Děkuji
12. 5. 2017 21:09nové

Dobrý den,

percentil uváděný v statistice je percentilem i po dobírání.
V závilosti na oboru se může i hodně lišit. Třeba některé obory na FF mají meziroční rozdíly i přes 10 percentilových bodů - záleží od počtu zájemců, jejich úrovně atd.

Ad odvolání, nemá to smysl podávat.
Detailní informace o odvolání naleznete na http://bit.ly/odvolaniMU

Prosím, prostudujte si pokyny tam uvedené.

Obecně, pokud nemáte relevantní důvod zpochybňující průběh přijímacího řízení,
nebo nepoukážete na nějakou skutečnost, která by byla v rozporu se zákonem, nemá
podání této žádosti význam. Bude zamítnuta jako nedůvodná.
Kristýna Volrábová
12. 5. 2017 21:55nové

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď.
Jenom jsem se špatně vyjádřila, nemyslela jsem odvolání, ale to automatické doplnění po tom, co se někteří z přijatých rozhodnou nenastoupit.
Anna Haková
12. 5. 2017 23:24nové
Počet uchazečů

Dobrý den,

Kde se dozvím počet uchazečů na danou fakultu i na konkrétní obor a kdy budou stanovené percentily pro jednotlivé fakulty?
Hlásím se na FSpS na Management sportu.

Děkuji za odpověď.
13. 5. 2017 14:37nové

Dobrý den,

rozhodnutí o přijetí padne na zasedání přijímací komise fakulty, viz harmonogram na http://bit.ly/komiseTSP17
(máte to přímo v emailu, který byl včera večer odeslán všem, co psali TSP).

Počet zájemců, statistiku, zpracováváme teprve po uzavřeni přijímacího ízení, na podzim.
Barbora Fraňová
14. 5. 2017 10:43nové
CŽV
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat ohledně programu CŽV. Našla jsem, že cena kurzu je 60 tis. za akademický rok a délka kurzu 4 semestry. Je možné si zaplatit pouze jeden akademický rok cžv a poté zkusit přejít do řádného studia? Nebo musím absolvovat dané 4 semestry? Konkrétně se jedná o obor Právo.
Předem děkuji za odpověď.
14. 5. 2017 14:18nové

Dobrý den,

ano, je možné absolvovat pouze jeden rok vzdělávání a po úspěšných TSP a řádném přijetí, je možné pokračovat do 2. ročníku řádného studia, vše se vám uzná.
Josefína Juhasová
15. 5. 2017 01:36nové
Termín přijímacího řízení

Dobrý den,
hlásím se na obor Překladatelství anglického jazyka a chtěla bych se zeptat, kdy a jakou formou jsou uchazeči informováni o termínu přijímacího řízení.

Děkuji za odpověď
15. 5. 2017 07:42nové

Dobrý den,

přijímací ízení do nMgr. spadá do gesce fakulty, výhradně. Fakulta vás individuálně obešle pozvánkou, klaisckou poštou. Termín se objeví také online, ve Vaší e-přihlášce.
Josefína Juhasová
15. 5. 2017 18:13nové
Děkuji
Natálie Komínková
16. 5. 2017 09:27nové
Přijimačky 2017
Dobrý den, chtěla bych vědět, zda se mám účastnit příjimaček 22.6.2017 i když budu muset opakovat jednu maturitní zkoušku v září. Tudíž bych po úspěšně složené příjimací zkoušce doložila maturitní vysvědčení až v září. Děkuji
16. 5. 2017 14:58nové

Dobrý den,

v zásadě je možná individuální domluva.
Pokud by to nastalo, postupujte dle pokynů z pozvánky k zápisu - obvykle je nutné odeslat písemnou žádost o náhradní termín zápisu a uvést důvod žádosti. Dále se to řeší individuálně se studijním oddělením.
Adam Kolmačka
18. 5. 2017 15:31nové
Hranice percentilu

Dobrý den,

co přesně znamená zpráva: "Hranice percentilu pro přijetí je 80, hranice percentilu pro nepřijetí z kapacitních důvodů je 70." v informacích o přijímacím řízení? V TSP jsem dosáhl percentilu 79,61 a podle všeho nejsem přijat pro nedostačující kapacitu oboru. Chápu že hranice pro přijetí je 80, ale co znamená hranice pro nepřijetí z kapacitních důvodů?

Děkuji.
18. 5. 2017 15:54nové
Kdo nedosáhl té nižší hranice, neprospěl u zkoušky a nemůže být přijat ani dodatečně. Jinými slovy, kdyby se hranice snižovala a dodatečně přijímali další lidi, pod percentil 70 to nepůjde.
18. 5. 2017 17:29nové
Dobrý den,
Pokud se tedy nějaká místa uvolní, tak informujete odmítnuté uchazeče mailem nebo posíláte dopis? A hlavně by mě zajimalo, kdy se tyto věci řeší. V jiné části diskusního fóra píšete, že nemá cenu podávat odvolání, tak mě zajímá do jaké doby může člověk doufat.
Děkuji za informace.
Rožnovský
18. 5. 2017 17:55nové

datum se liší podle fakulty, mělo by přijít dopisem (afaik jde o Rozhodnutí)

odvolání s procesem dobírání nijak nesouvisí = odvolávat si můžeš co je libo
Erik Mesároš
18. 5. 2017 19:02nové
Tabuľka neprijatých(?)
Pekný deň prajem..
Chcel by som sa opýtať, či existuje nejaký zoznam neprijatých uchádzačov na jednotlivé odbory. Prišlo mi totiž rozhodnutie, že som neprijatý z dôvodu nedostatku miesta... bol potrebný percentil 80 na prijatie a ja som mal 79,80 (hranica na neprijatie z dôvodu nedostatku miest bola min. 70 (MAT se zamerenim na vzdelavani + INF)).. Čítal som ale, že je šanca na prijatie, ak sa uvoľní nejaké miesto.. je ale niekde zverejnené, koľko ľudí bolo prijatých, koľko nie? Poradie uchádzačov, ktorí sú ,,pod čiarou,,? Kedy sa približne dozviem(e) či sa uvoľnilo nejaké miesto?
Vďaka za odpoveď..
Erik Mesároš
18. 5. 2017 19:08nové

Dobrý deň,

takýto zoznam sa nevedie, nezverejňuje.
Pokiaľ by nastal posun, bude to najskôr po zápise (skôr fakulta netuší, koľko sa zapíše).
Pokiaľ by ste boli vo vlne dodatočne prijatých, zmení sa rozhodnutie v e-prihláške a budete oboslaný pozvánkou na zápis.
Vendula Kocandová
19. 5. 2017 17:03nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak to tedy potom funguje. Co když se zapíšu na obor, kde jsem přijatá, a poté se dozvím, že jsem se dostala na jinou fakultu díky posunu v tabulce? Jde to poté změnit?
Děkuji
Anna Zhořová
19. 5. 2017 19:37nové
Mám stejný problém.
19. 5. 2017 20:08nové

nejde změnit to, že jsi přijatá ani to, že jsi zapsaná (pokud už jsi)

nicméně studium začíná zápisem a končí ukončením studia,
pokud se do nějakého zapíšeš, můžeš ho kdykoliv zanechat s okamžitou platností (vznikne tak neúspěšné studium v délce příslušného počtu dní)
20. 5. 2017 08:30nové

Jde to "změnit" tak, jak píše p. Malý.

Zapsané studium je potřeba ukončit oznámením o zanechání studia (podává student). Studium "samo od sebe" nikdy nezanikne. Takové to "nezačnu/přestanu chodit do školy, tak vlastně nestuduji" - to neexistuje a nefunguje, pozor na to.

Takže ukončíte zapsané studium a zapíšete se na preferovaný obor.
Josef Vojta
5. 6. 2017 08:10nové
Dobrý den,
mám podánu přihlášku na obor PdF: Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání, Dějepis se zaměřením na vzdělávání, v tabulce s výsledky bylo do minulého týdne pořadí(přijato 44), a já byl v pořádí 47, nyní je tam změna, pořadí (přijato) se změnilo na 48, a já mám pořadí 51. Jak je možné, že se takto změnilo pořadí?
5. 6. 2017 08:21nové

Dobrý den,

z důvodu menší technické chyby se neprojevil výsledek OT z AJ všem uchazečům, kteří jej řádně absolvovali a tito byli hodnoceni jako "nepřijati z důvodu neúčasti na přijímacím řízení".
Proto fakulta již minulý pondělí, 29. 5., překontrolovala výsledky a chybu napravila

Pro vaši kombinaci se tak objevili 4 uchazeči, kteří v následném přepočtu a součtu (OT+TSP) dosáhli lepšího výsledku, než do té doby poslední přijatý uchazeč na 44. místě.
S ohledem na právní jistotu není možné již přijaté uchazeče odmítnout. Takže došlo ke změně počtu přijatých na 48. Vaše pozice se nijak nezměnila, jste 3. "pod čarou", i po přepočtu.
Josef Vojta
16. 6. 2017 15:20nové
Dobrý den, kdy probíhá zápis na PDF? Kdy a jak se dozvím, jestli se pořadí posunulo na mě? Dobírá PDF?
18. 6. 2017 19:53nové

Dobrý den,

zápis na PdF se koná 28. - 30. 6. 2017.
Pokud se pořadí posune, změní se rozhodnutí v e-přihlášce a fakult vás obešle pozvánkou k zápisu.

Zda PdF dobírá vám nikdo neřekne, nelze to předpovědět.
Kristýna Kovaříková
23. 5. 2017 22:41nové
Termín přijímacího řízení

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jestli je možné vykonat přijímačky na LF 17.6. v sobotu. Nikoliv 16.6. v pátek. Byl mi zaslán dopis s tímto datem. Počítala jsem totiž se sobotou. Děkuji za odpověď
24. 5. 2017 07:01nové

Dobrý den,

změna přiděleného termínu není možná.
Fakulta to uvádí ve všech svých materiálech k přijímacímu řízení.
Přijímací řízení se koná 16. - 17. 6. 2017.
Přímo ve své e-přihlášce máte možnost zvolit si preferovaný termín zkoušky - mohla jste si vybrat 16. nebo 17. 6. Vy jste tuto možnost nevyužila, nevybrala jste si žádný termín, takže vám jej přidělila fakulta.

Prosím, dostavte se dle pokynů.
Zuzana Opatřilová
25. 5. 2017 12:03nové
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
kdy budou zveřejněny výsledky o přijetí na Pdf?
25. 5. 2017 14:37nové

Dobrý den,

výsledky budou zveřejněné dnes odpoledne.
Fakulta má také na svém webu, že výsledky zveřejňuje na druhý den, po zasedání komise.
Kateřina Bártlová
29. 5. 2017 12:45nové
Učitelství pro MŠ
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli v oboru Učitelství pro MŠ jsou předměty Klavírní
improvizace a Hudební činnosti hodně náročné pro studenta, který před nástupem
na Muni nehrál na žádný hudební nástroj. Také jsem se chtěla zeptat, jestli Muni
nabízí nějaké doučování z hraní na klavír, popřípadě, jestli jsou na Muni
prostory, kde by člověk mohl ve svém volném času sám trénovat hru na klavír.
Předem děkuji za odpověď, Bártlová
29. 5. 2017 12:51nové

Dobrý den,

prosím, kontaktujte přímo fakultu na prijimacky@ped.muni.cz
Nikola Burešová
4. 6. 2017 09:58nové
Dobrý den,
Také mě to zajímá,můžu se zeptat co Vám na Váš dotaz odpověděli v emailu?
Předem děkuji za odpověď