26. 10. 2008 21:44nové
Analytické myšlení a úsudky
Kateřina Hrdinková
26. 4. 2017 11:27nové
Výroková logika

Ahoj, jak se tak dívám na testy, to, s čím mám pořád a pořád dokola problémy, jsou příklady s výrokovou logikou. Někdy je odhadnu citem, ale většinou ne. Nevíte někdo prosím o nějaké stránce či o něčem, kde by byla dobře popsaná, zejména to, jaké výroky jsou sobě ekvivalentní a které ne?

Díky moc! :)
Adam Šumpich
30. 4. 2017 14:03nové
Ahoj Katko, vztahy typu negace a ekvivalence jsou pěkně vysvětlené na internetovém kurzu Aleph. Obsahuje je hlavně oddíl Úsudky, konkrétní příklady jsou zase v kurzu Analytické myšlení. Je nutno zmínit, že je zpoplatněn, a to 120 kč za každý kurz - tedy 120 + 120, zakoupíš-li oba kurzy. Nejrychleji je to online kartou, to tě pustí do kurzu ihned.
Zkoušel jsem hledat také tyto vztahy, ale komplikuje to značení, protože každá stránka značí vztahy jinak a stránky tuto problematiku řeší povrchně nebo vůbec.
Sám uvažuju o tom, že analytiku vynechám a nechám si ji až na konec, protože mi ve finále trvala asi 25 minut a získal sprostých 5,25 bodů z 9.
Každopádně držím palce :)
Kateřina Hrdinková
1. 5. 2017 09:44nové
Díky moc. :) V podstatě jsem zjistila, že jsem potřebovala znát pouze tři vztahy, které jsou ekvivalentní a ten, co jim je opačný a to mi řekli včera na testech nanečisto, takže jsem zase kousek blíž. I když - pořád si myslím, že mám větší mezery, než bych měla mít. Nicméně díky moc! :)