26. 10. 2008 21:41nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
Natália Lengyelová
25. 11. 2017 15:18nové
IQ test
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či akceptujete len tohtoročné IQ testy alebo aj testy z minulého roku od spoločnosti Mensa.
26. 11. 2017 13:35nové

Dobrý den,

IQ testy v rámci žádosti o prominutí přijímací zkoušky na Fakultě informatiky platí neomezeně (viz https://www.fi.muni.cz/admission/faq.html#bc).
Veronika Kročilová
18. 12. 2017 20:41nové
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli je možné žádat o prominutí přijímací zkoušky dodatečně po podání a zaplacení přihlášky, nebo nikoliv? Vím, že žádost o prominutí zkoušky se musí podat nejpozději do 28. 2. 2018.
Předem děkuji za odpověď.
20. 12. 2017 00:36nové

Dobrý den,

žádost o prominutí přijímací zkoušky by mělo jít podat i po zaplacení přihlášky. Pokud Vám to nepůjde elektronickou cestou, můžete vždy žádost zaslat poštou. Podrobnosti najdete na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs.
Alexander Slávik
21. 12. 2017 23:08nové
Dobrý deň,
je potrebné poslať žiadosť o prominutí príjmací zkoušky poštou či sa to dá spraviť aj elektronicky ? Ďakujem za odpoveď.
23. 12. 2017 21:07nové

Dobrý den,

na Přírodovědecké fakultě je třeba žádost o prominutí přijímací zkoušky nutné se všemi doplňkovými materiály (diplomy apod.) zaslat poštou na adresu studijního oddělení, a současně tuto skutečnost vyznačit v e-přihlášce. Podrobnosti najdete na webu PřF na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek.
Alexander Slávik
28. 12. 2017 12:46nové
Takže keď som uspel v Scio teste stačí poslať vytlačenú písomnú žiadosť spoločne s vytlačenou "prúvodkou" keďže Scio predáva výsledky fakulte ?
29. 12. 2017 18:29nové
Ano, jestliže jste dosáhl percentilu 80 a výše, fakultě poštou zasíláte pouze žádost o prominutí přijímací zkoušky + průvodku. Výsledky Scio testů fakultě zasílá sama společnost Scio.
Michal Buzaši
9. 2. 2018 10:20nové
Prosím chcem sa ešte opýtať, okrem Žiadosti o prepáčenie prijímacej skúšky (scio MAT 70%) treba zaslať akú prúvodku? Prípadne prosím adresu na zaslanie Žiadosti poštou, jedná sa o Fakultu informatiky. Ďakujem, Michal
12. 2. 2018 09:37nové

Dobrý den,

průvodku je třeba si vytisknout přes e-přihlášku. Odkaz na její stažení je u příslušné přihlášky v sekci (2) Studium a zkoušky. Tisk průvodky ale nevyžadují všechny fakulty, konkrétně FI ji nevyžaduje, takže Vaší přihlášky na Aplikovanou informatiku se to netýká.

Pokyny pro prominutí přijímací zkoušky na FI najdete na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html, řiďte se prosím jimi.
Karolína Horáková
8. 1. 2018 20:28nové
Platba
Dobrý večer,
je možné zaplatit e-přihlášku pomocí složenky?
Díky za odpověď.
11. 1. 2018 15:14nové

Dobrý den,

ano, e-přihlášku lze zaplatit i složenkou. Stačí zvolit jako formu platby za přihlášku "bankovním převodem" a poté příslušné údaje uvést na složence. Je to ale pomalý a drahý způsob, bankovní převod je rychlejší a levnější možnost platby.
26. 1. 2018 19:52nové
Platba
Dobrý den,
zakládala jsem si příhlášku a byla jsem přihlášena přes IS. Přihláška se normálně založila, ale nanabídla se mi žádna možnost platby.
29. 1. 2018 00:05nové

Dobrý den,

Vaše přihláška č. 3822692 je již podaná a máte udělanou objednávku v Obchodním centru MU. Přes odkaz "Obchodní centrum MU" ve Vaší e-přihlášce byste se měla dostat ke košíku s Vaší objednávkou a tam by mělo být možné přihlášku zaplatit.
Vojtěch Tlustý
28. 1. 2018 22:17nové
Vyplnění známek
Dobrý den,
je nutné vyplňovat známky, pokud nežádám o prominutí přijímací zkoušky?
29. 1. 2018 00:08nové

Dobrý den,

v případě, že nežádáte o prominutí přijímací zkoušky na základě prospěchu, do e-přihlášky známky vyplňovat nemusíte. Známky se v takovém případě neberou u přijímacího řízení v potaz.
Andrej Šmelko
2. 2. 2018 13:10nové
Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti
Dobrý deň, na VUT mám odoslať potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, potvrdené lekárom. Na stránkach prírodovedeckej fakulty MUNI som takúto požiadavku nevidel. Vyžaduje prírodovedecká fakulta takéto potvrdenie?
3. 2. 2018 11:24nové

Dobrý den,

na obory na Přírodovědecké fakultě není nutné potvrzení od tělovýchovného lékaře dodávat. Toto potvrzení je obvykle nutné dokládat pouze na obory na Fakultě sportovních studií.
Kristýna Bajgarová
6. 2. 2018 22:34nové
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je při promíjení přij.zkoušky nějaké "omezení doby platnosti" certifikátu - konkrétně se jedná o obor Mediteránní studia a přij.zkoušky by bylo možné prominout na základě postupu do celostátního kola konverzační soutěže. Já tuto podmínku splňuji, ale postup do celostátního kola proběhl ještě na střední škole (rok 2013 a 2014) a já se nyní hlásím na svůj druhý bc. obor, tak si nejsem jistá, jestli tento dokument můžu stále použít,
Mockrát díky!
7. 2. 2018 11:52nové

Dobrý den,

obraťte se prosím přímo na Oddělení pro přijímací řízení na FF (prijimaci.rizeni@phil.muni.cz). Tam Vám budou schopni sdělit nejpřesnější informace.
Terezie Garláthyová
8. 2. 2018 16:50nové
Zaslání vysvědčení
Dobrý den,
je nutno nechat úředně potvrdit i výpis známek, který mi vystavila SŠ?
Děkuji
8. 2. 2018 20:00nové

Dobrý den,

pokud nežádáte o prominutí přijímacího řízení, výpis známek k přihlášce přikládat nemusíte, jelikož k nim nebude přihlíženo. Pokud o prominutí žádáte, o kterou fakultu se prosím jedná? Máte založených více přihlášek a podmínky pro prominutí na jednotlivých fakultách se liší.
Terezie Garláthyová
10. 2. 2018 12:05nové
Dobrý den,
hlásím se na lékařskou fakultu a žádám a prominutí přijímacích zkoušek a mám od školy výpis známek, který chci poslat, protože je to jedna z možností. Na žádosti je napsáno, že můžu poslat ověřené kopie nebo i výpis. Tak mě zajímá,jestli je nutné,aby byl úředně ověřen i výpis, nebo stačí razítko a podpis SŠ.
Děkuji
12. 2. 2018 09:42nové

Dobrý den,

k doložení známek k prominutí přijímací zkoušky na LF Vám bude stačit originální razítko a podpis Vaší SŠ. Výpis známek ale může nahradit pouze pololetní vysvědčení z 4. ročníku. U známek z 1. - 3. ročníku se musí jednat o kopii vysvědčení, nikoliv výpis známek. I na kopiích vysvědčení ale stačí originální razítko a podpis školy.

Další pokyny k prominutí přijímací zkoušky na LF najdete na http://www.med.muni.cz/index.php?id=1355.
Michal Buzaši
9. 2. 2018 10:51nové
viac prihlášok v rámci jednej fakulty
Dobrý deň, chcem sa opýtať - podal som prihlášku na jeden odbor FI a zaplatil poplatok. Aby som zvýšil šancu sa dostať na FI, je možné podať v rámci tej istej fakulty prihlášku aj na iné odbory a za každý ďalší odbor treba zaplatiť poplatok ? Ďakujem, MB
Pavol Almáši
9. 2. 2018 19:36nové

Mohu se hlásit na více oborů?
Ano, můžete. Pro každý obor musíte vyplnit samostatnou e-přihlášku a uhradit za ni manipulační poplatek.

viz https://www.fi.muni.cz/admission/faq.html#bc
12. 2. 2018 09:44nové

Dobrý den,

ano, přihlášek si můžete podat tolik, kolik jen chcete. Můžete si samozřejmě podat i více přihlášek na jednu fakultu na různé obory. Za každou přihlášku je ale nutné zaplatit administrativní poplatek.
Filip Halapej
24. 2. 2018 10:39nové
Jak je to potom s příjímačkama? Musím si požádat o jiný termín když mám dvě ve stejný den, nebo je to nějak časově ošetřeno?
24. 2. 2018 19:41nové

Dobrý den,

každý druh přijímací zkoušky vykonáte pouze jednou a výsledek se Vám pak započte do všech příslušných přihlášek. Co se oborových testů týče, tak ty by v rámci Vaší fakulty (FSpS) neměly kolidovat.
Monika Valendová
26. 2. 2018 09:43nové
žádost o prominutí příjimací zk.
Dobrý den, hlásím se na ekon spr.fakultu, maturuji z matematiky + a chtěla jsem si podat žádost o prominutí. Chtěla jsem přihlášku už teď zaplatit a podala jsem si 2 žádosti přes e-přihláška a nabídka přiložit žádost mi zmizela. Znamená to, že žádost už nemůžu doložit?děkuji
26. 2. 2018 15:48nové

Dobrý den,

žádost o prominutí PZk se na studijní oddělení ESF zasílá poštou do 30.3.2018, do e-přihlášky není třeba nic o žádosti vyplňovat. Viz https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prominuti-prijimaci-zkousky.

Přihlášky do bakalářských oborů je nutné podat a zaplatit nejpozději do 28.2.2018.
Michaela Kocourková
27. 2. 2018 09:04nové
Platba

Dobrý den,

dnes jsem zakládala přihlášku, zaplatila jsem ji kartou. V sekci Informace o přihlášce je napsáno "Manipulační poplatek byl zaplacen 27. 2. 2018 08:07", internetové bankovnictví mi však píše, že transakce bude blokována do 5.3. Chtěla bych se zeptat, jestli je to v pořádku a přihláška bude přijata nebo ne.

Děkuji za odpověď.
27. 2. 2018 15:58nové

Dobrý den,

Vaše přihláška č. 3872396 je v pořádku podána i zaplacena.
Zdeňka Chmelařová
27. 2. 2018 17:37nové
Platba
Chtěla bych se zeptat když jsem přihlášku zaplatila tak se mi pořád ukazuje že ji zaplacenou nemám
28. 2. 2018 10:56nové

Dobrý den,

berte prosím na vědomí, že přijetí a zaevidování platby trvá minimálně 2-5 pracovních dní. Není-li přijetí platby v e-přihlášce potvrzeno do 7 pracovních dní od zaplacení, je třeba zaslat potvrzení o zaplacení na náš kontaktní e-mail prihlaska@muni.cz. Pokud tedy nebude do té doby platba v e-přihlášce potvrzena, znovu nás kontaktujte.