8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
Nikol Šigutová
15/6/2020 17:50new
Prominutí přijímací zkoušky - obor Pedagogika
Dobrý den,
zažádala jsem o prominutí přijímací zkoušky, v přihlášce mám již napsáno “prominuto”, ale výsledek je stále nedostupný. Znamená to tedy, že nemusím jít konat TSP (jelikož mám v e-přihlášce pozvánku k vykonání TSP).
Děkuji za odpověď.
19/6/2020 11:28new
Dobrý den, pokud máte v e-přihlášce uvedené, že Vám na daný studijní program byla přijímací zkouška prominuta, v rámci takové přihlášky a toho konkrétního studijního programu skutečně TSP vykonávat nemusíte.
Pozor ale na to, pokud máte například přihlášku na sdružené studium - tam může být třeba TSP vykonat pro druhý zvolený obor. Nebo pokud máte podanou nějakou jinou přihlášku, kdy pro daný studijní program je TSP předepsanou zkouškou.
Michaela Šavrňáková
7/7/2020 15:45new
A jestliže mi byla zkouška prominuta znamená to že moje šance na přijetí do studia jsou vyšší než kdybych přijímací zkoušky konala?
12/7/2020 21:09new
Dobrý den,
bohužel, je tomu spíše naopak. Uchazeč, který vykonal přijímací zkoušku dostatečně úspěšně na to, aby byl přijat ke studiu, bude přijat zcela určitě. Uchazečů s prominutou přijímací zkouškou může být přijat pouze omezený počet v závislosti na kapacitě daného programu, nicméně byla-li Vám přijímací zkouška prominuta, je velmi pravděpodobné, že ke studiu přijata budete.
Eliška Tancošová
22/7/2020 12:52new
V tom případě nechápu, proč se vůbec zkouška promíjí a nenechá se to tak, aby všichni měli stejnou šanci se dostat a nespoléhali na prominuto ve své e-přihlášce jako já.
23/7/2020 16:57new
No, myslím si, že pokud by Vám nebyla zkouška prominuta, byla byste vyrozuměna, že se máte dostavit.
24/7/2020 16:28new
Tak to oni vyrozuměni byli asi všichni, pozvánky k TSP chodí nejspíš nezávisle na tomto promíjení (nevím tedy, jak je to v případě, že na daný plán zkouška vůbec není, protože byla zrušena). Většinou bývá odpověď v DF, že v takovém případě má člověk pozvánku k TSP ignorovat.