Vlákno: TSP obecně/
Ema Lázničková
11. 4. 2023 20:34nové
Nejmenší počet bodů v TSP
Dobrý den, mám dotaz. Když v jedné dimenzi získáme jen 20 % úspěšnosti, je to v pořádku? Nebo je to bráno jako neúspěšné? Popřípadě když průměr všech dimenzí dohromady je přes 30 % úspěšnosti, počítá se to? Vlastně má vůbec nějaký vliv procento úspěšnosti, nebo jen výsledný percentil, který ještě tento rok nevíme?
změněno 13. 4. 2023 16:43 nové

Domnívám se, že všechny fakulty MU, pro které je TSP relevantní, používají pro stanovení "hranice úspěšnosti v TSP" percentil, nikoliv bodový zisk.

A kromě toho se domnívám, že fakultní přijímací komise bude brát ohled jen na celkový percentil, ne na ty dílčí, takže ani percentil 20 například z anglické části (která pro mě osobně byla nejtěžší, protože se na ni šlo nejhůř připravit, ale někdo jiný to může mít jinak) by neměl být problém, pokud ten celkový percentil po zprůměrování tří dílčích bude alespoň 30 (50, 60... záleží, co požaduje konkrétní fakulta nebo program; "mému" stačí 30).

Ten druhý odstavec ale nijak potvrzený nemám, explicitně jsem to nikde nenašla. Je ale pravda, že jsem nijak zvlášť nepátrala, já budu mít patrně přes 30 všechny dílčí percentily.

EDIT: Eh, pozdě, ale jsem ráda, že se moje domněnka potvrdila.