DOUŠEK, Roman. Archivní prameny v etnologickém výzkumu I. Vyd. 1. Brno: Masarykova univerzita, 2014. 273 s. ISBN 9788021068629.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Archivní prameny v etnologickém výzkumu I
Název anglicky Archival sources in ethnological research I
Autoři DOUŠEK, Roman.
Vydání Vyd. 1. Brno, 273 s. 2014.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Obor Archeologie, antropologie, etnologie
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 9788021068629
Klíčová slova česky archivní prameny; etnologie
Štítky Munipress
Příznaky Recenzováno
Změnil Záznam byl importován z knihovního systému. Změněno: 8. 8. 2022 14:47.
Anotace
Příručka seznamuje studenty etnologie s vybranými typy archivních pramenů, které představuje prostřednictvím jejich obsahové i formální stránky. Věnuje se možnosti jejich využití v etnologickém výzkumu i literatuře, která o nich pojednává. Každý typ pramene je navíc představen formou ukázky v podobě snímku vybrané části i její transkripce, případně transliterace.
Anotace anglicky
The handbook acquiants ethnology students with selected types of archival sources which are presented through their formal aspect as well as their contents. It deals with the possibilities of their use in ethnological research, and with the literature concerned with them. In addition to that, each source is presented by means of an extract in the form of a photograph of a selected part, and its transcript, or transliteration..
Návaznosti
CZ.1.07/2.4.00/17.0038, interní kód MUNázev: Rozvoj spolupráce a zvyšování výzkumných kompetencí v síti etnologických institucí (Akronym: RSZVKSEI)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Rozvoj spolupráce a zvyšování výzkumných kompetencí v síti etnologických institucí, 2.4 Partnerství a sítě
VytisknoutZobrazeno: 16. 8. 2022 23:41