RACLAVSKÝ, Jiří. Úvod do logiky: klasická výroková logika. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2015. 238 s. ISBN 978-80-210-7790-4.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Úvod do logiky: klasická výroková logika
Název anglicky [Introduction to Logic: Classical Propositional Logic
Autoři RACLAVSKÝ, Jiří.
Vydání 1. vyd. Brno, 238 s. 2015.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Obor 60300 6.3 Philosophy, Ethics and Religion
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW URL
Organizační jednotka Filozofická fakulta
ISBN 978-80-210-7790-4
Klíčová slova anglicky propositional logic; logical connectives; argument validity; entailment; deduction
Štítky Munipress
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Radka Vyskočilová, učo 2368. Změněno: 17. 9. 2015 15:05.
Anotace
Kniha "Úvod do logiky: klasická výroková logika" je první částí vícedílného úvodu do logiky, jenž je zaměřen především na humanitní a společenskovědní publikum a další zájemce o logiku. Kromě důležitých poznatků o klasické výrokové logice jako takové je čtenář postupně seznamován jednak s metodami prošetřování sémantických vlastností formulí a metodami formálního dokazování, jednak s aplikacemi tohoto na oblast přirozeného jazyka. V knize najde čtenář rovněž řadu praktických cvičení, v nichž se kromě formálních postupů naučí zejména pohotově budovat ekvivalenty či negace vět a ověřovat platnost úsudků.
Anotace anglicky
The book "Introduction to Logic: Classical Propositional Logic" is the first part of an introduction to logic which is intended primarily for students in humanities and related subjects. The book presents not only the main information about propositional logic, whereas an accent is put on the notion of entailment. The reader is gradually introduced to techniques enabling investigation of semantic properties of formulas and methods of formal demonstration as well as their applications in the field of natural language. The book involves a number of practical examples; a great portion of them practise constructing negations, equivalents and checking arguments.
Návaznosti
CZ.1.07/2.2.00/28.0216, interní kód MUNázev: Logika: systémový rámec rozvoje oboru v ČR a koncepce logických propedeutik pro mezioborová studia (Akronym: logika-ramec-rozvoje)
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (VK), 2.2 Vysokoškolské vzdělávání
VytisknoutZobrazeno: 24. 1. 2022 21:33