MACEK, Jakub. Konvergentní praxe českých mediálních publik: filmy, seriály, hudba. In Flow Konference: Radio a TV studies v Čechách a na Slovensku 02. Nové formáty a možnosti konvergence televizního a rozhlasového média. 2015.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Konvergentní praxe českých mediálních publik: filmy, seriály, hudba
Autoři MACEK, Jakub.
Vydání Flow Konference: Radio a TV studies v Čechách a na Slovensku 02. Nové formáty a možnosti konvergence televizního a rozhlasového média. 2015.
Další údaje
Typ výsledku Prezentace na konferencích
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Změnil Změnil: doc. Mgr. Jakub Macek, Ph.D., učo 14931. Změněno: 18. 9. 2015 19:07.
Anotace
Prezentace se soustředí na povahu a rozšíření konvergentních mediálních praxí v rámci českých mediálních publik. V rámci konvergentních praxí není recipovaná textualita pevně vázána na jeden typ materiálního rozhraní a jeden typ distribuce, ale s ohledem na svou digitální povahu může být a zčásti i je konzumována napříč za využití různých mediálních objektů a různých distribučních kanálů. Prezentace je založena na výsledcích kvantitativního šetření české populace (N=1998, říjen–listopad 2014) a kvalitativního a zčásti etnografického výzkumu šesti desítek respondentů (2012–2014) a soustředí se motivaci ke konvergentním praxím, na motivace k výběru konkrétních distribučních kanálů a recepčních rozhraní a na rozšíření těchto prací v české populaci.
Návaznosti
GP13-15684P, projekt VaVNázev: Nová a stará média v každodenním životě: mediální publika v čase proměny mediálních praxí
Investor: Grantová agentura ČR, Postdoktorské projekty
VytisknoutZobrazeno: 18. 6. 2021 08:47