VYCHODILOVÁ, Renáta, Hana VRTĚLOVÁ a Alena POKORNÁ. Rollpilates. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2016. Elportál. ISBN 978-80-210-8052-2.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Rollpilates
Autoři VYCHODILOVÁ, Renáta, Hana VRTĚLOVÁ a Alena POKORNÁ.
Vydání 1. vyd. Brno, Elportál, 2016.
Nakladatel Masarykova univerzita
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Učebnice
Obor Sport a aktivity volného času
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW PURL html url epub
ISBN 978-80-210-8052-2
ISSN 1802-128X
Klíčová slova česky Rollpilates; Pilates; trénink fasciální sítě; zásobník cviků
Klíčová slova anglicky Rollpilates; Pilates; fascia-oriented training; exercise battery
Štítky elportál
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Mgr. Kateřina Drábková, učo 74369. Změněno: 20. 4. 2016 11:29.
Anotace
Výukový materiál Rollpilates (rozcestník k české a anglické html verzi) je sestavený na základě nejnovějších vědeckých poznatků, obsahuje jak teoretické informace k výukové problematice, tak praktický zásobník cviků s ilustračními fotografiemi a video ukázkami z obou systémů. Tedy z cvičební metody Pilates a tréninku fasciální sítě, který je novou formou cvičení, jehož základem jsou různé strečinkové formy a automasážní techniky, s jejichž pomocí dochází k obnovení správných funkcí myofasciální sítě. Tato metoda je teprve v posledních několika letech postupně zaváděna do různých pohybových oborů. Výuková pomůcka je určena především studentům předmětu FSpS:p9904 Physical Education – Rollpilates a p9905 Tělesná výchova – Rollpilates a je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (epub) v češtině a angličtině.
Anotace anglicky
The educational material "Rollpilates" includes theoretical information about the subject and contents based on the latest research findings. The material also includes the exercise battery with the illustrative photos and video samples from both the exercise systems involved in the Rollpilates programme, the Pilates method and the fascia-oriented exercise, which form the basics of the course. The fascia-oriented exercise is quite a new form of exercise based on the use of different stretching methods and releasing techniques, which help to balance the whole myofascial system.
VytisknoutZobrazeno: 30. 10. 2020 01:14