NĚMEC, Jiří. Výchova a vzdělávání v nacionálně socialistickém Německu a její aplikace v okupovaných zemích se zaměřením na Protektorát Čechy a Morava. In Letní škola Ústavu historických věd Slezské univerzity "Školství, výchova a vzdělávání v 19. a 20. století (ve středoevropské perspektivě). 2012.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Výchova a vzdělávání v nacionálně socialistickém Německu a její aplikace v okupovaných zemích se zaměřením na Protektorát Čechy a Morava
Název anglicky Upbringing and education in the Nazi Germany and their aplication in the occupied countries, particulary in Protectorate Bohemia and Moravia
Autoři NĚMEC, Jiří.
Vydání Letní škola Ústavu historických věd Slezské univerzity "Školství, výchova a vzdělávání v 19. a 20. století (ve středoevropské perspektivě), 2012.
Další údaje
Typ výsledku Vyžádané přednášky
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
WWW Program letní školy.
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova česky výchova;školství;mládežnické organizace;Protektorát Čechy a Morava;nacistické Německo
Klíčová slova anglicky education;school system;youth organisations;Protectorace Bohemia and Moravia;Nazi Germany
Změnil Změnila: Mgr. Monika Kellnerová, učo 430435. Změněno: 26. 4. 2019 12:29.
Anotace
Přednáška byla o vztahu mezi ideologií, výchovou a vzděláváním v nacistickém Německu a vlivu na proměnu vzdělávacího systému v evropských okupovaných zemích v letech 1939-1945.
Anotace anglicky
The lecture deals with relationship between ideology, upbringing and education in Nazi Germany and its influence on changes in education system in occupied countries in Europa between 1939-1945.
VytisknoutZobrazeno: 30. 3. 2023 10:15