Informační systém MU
ČEJKOVÁ, Viktória a Svatopluk NEČAS. Evropský pojistný trh jako součást finančního trhu. In Mena, bankovníctvo, finančné trhy. 1. vyd. Bratislava: Katedra bankovníctva a mezinárodných financií NHF EU v Bratislave, 2002, s. 10-17. ISBN 80-225-1621-X.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Evropský pojistný trh jako součást finančního trhu
Název anglicky European Insurance Market as a Part of Financial Market
Autoři ČEJKOVÁ, Viktória a Svatopluk NEČAS.
Vydání 1. vyd. Bratislava, Mena, bankovníctvo, finančné trhy, s. 10-17, 2002.
Nakladatel Katedra bankovníctva a mezinárodných financií NHF EU v Bratislave
Další údaje
Typ výsledku Stať ve sborníku
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Ekonomicko-správní fakulta
ISBN 80-225-1621-X
Klíčová slova anglicky insurance market; European insurance market; Czech insurance market; financial market; Federation of National Insurance Associations
Štítky Czech insurance market, European insurance market, financial market, Insurance Market
Změnil Změnila: prof. Ing. Viktória Čejková, Ph.D., učo 1645. Změněno: 17. 12. 2002 10:03.
Anotace
V příspěvku je uvedena charakteristika pojistného trhu v Evropě. Jsou v něm uvedeny též principy jednotného pojistného trhu. Součástí příspěvku je porovnáni českého pojistného trhu a pojistného trhu v EU. V evropském kontextu má velký význam Evropský pojišťovací výbor (CEA), který zastupuje a podporuje činnosti a úsilí evropských pojistitelů. Tento výbor vykonává svou činnost prostřednictvím speciálních výborů a pracovních komisí.
Anotace anglicky
In the paper, there is introduced a characterization of the insurance market in Europe. The principles of the integrated insurance market are also introduced. A part of the paper is a comparison of the Czech insurance market and insurance market in the European Union. In European context, there has got a big importance The European Federation of National Insurance Associations (CEA), which represents and supports activities of European insurance companies. This Federation executes its activity by the medium of special committees and operating commissions.
Zobrazeno: 20. 6. 2024 17:35