SIEGELOVÁ, Jarmila, Bohumil FIŠER, Zuzana BRÁZDOVÁ, Martin FOREJT, Pavel VANK a Leona DUNKLEROVÁ. Působení světla v průběhu spánku na změny krevního tlaku u zdravých dobrovolníků. In Mapování světelného znečištění a negativní vlivy osvětlování umělým světlem na živou přírodu na území České republiky. Brno: Recetox, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity, 2004, s. 73-82.
Originální název Působení světla v průběhu spánku na změny krevního tlaku u zdravých dobrovolníků
Název česky Působení světla v průběhu spánku na změny krevního tlaku u zdravých dobrovolníků
Název anglicky The effect of light on blood pressure changes in healthy volunteers during sleep
Autoři SIEGELOVÁ, Jarmila (203 Česká republika, garant), Bohumil FIŠER (203 Česká republika), Zuzana BRÁZDOVÁ (203 Česká republika), Martin FOREJT (203 Česká republika), Pavel VANK (203 Česká republika) a Leona DUNKLEROVÁ (203 Česká republika).
Vydání Brno, Mapování světelného znečištění a negativní vlivy osvětlování umělým světlem na živou přírodu na území České republiky, od s. 73-82, 10 s. 2004.
Nakladatel Recetox, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Kapitola resp. kapitoly v odborné knize
Obor 30304 Public and environmental health
Stát vydavatele Česká republika
Kód RIV RIV/00216224:14110/04:00010400
Organizační jednotka Lékařská fakulta
Klíčová slova anglicky light; blood pressure changes
Štítky blood pressure changes, light
Změnil Změnil: Mgr. Martin Forejt, Ph.D., učo 16739. Změněno: 23. 6. 2009 13:12.
Práce pojednává o působení světla v průběhu spánku na změny krevního tlaku u zdravých dobrovolníků
Anotace anglicky
The paper deals šith the effect of light on blood pressure changes in healthy volunteers during sleep
VytisknoutZobrazeno: 17. 7. 2024 09:18