LOMOVCIVOVÁ, Eva, Luděk JANČÁŘ, Jiří ŠIBOR a Hana CÍDLOVÁ. Společenské hry v chemii. In Badania w Dydaktyce Chemii. 1. vydání. Kraków: Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej, 2004, s. 140-141.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Společenské hry v chemii
Název česky Společenské hry v chemii
Název anglicky Chemistry Parlour Games
Autoři LOMOVCIVOVÁ, Eva (203 Česká republika), Luděk JANČÁŘ (203 Česká republika), Jiří ŠIBOR (203 Česká republika) a Hana CÍDLOVÁ (203 Česká republika, garant).
Vydání 1. vydání. Kraków, Badania w Dydaktyce Chemii, od s. 140-141, 2 s. 2004.
Nakladatel Wydawnictwo Naukowe Akademii Pedagogicznej
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Pedagogická fakulta
Klíčová slova anglicky chemistry; education; didactic of chemistry
Štítky chemistry, didactic of chemistry, Education
Změnil Změnila: doc. Mgr. Hana Cídlová, Dr., učo 761. Změněno: 15. 6. 2009 14:00.
Anotace
Jako alternativní motivační prostředek pro výuku chemie byla v rámci grantu FRVŠ č. 736/03/G6 Hrajeme si v chemii vytvořena sada společenských her (pexeso, kvarteto a jiné) s chemickou problematikou. Tyto hry je možno využít buď přímo ve výuce chemie pro zpestření, nebo již v nižších ročnících jako hračka, která téma chemie nenásilně uvozuje. Pomocí obrázků na herních kartách jsou děti zábavnou formou seznamovány s vybranými oblastmi chemie, biologie, případně ekologie. Pro zesílení výukového efektu jsou hry doplněny sadou otázek (a správných odpovědí). Hráči tedy mohou dostávat body nejen za získaná pexesa či kvarteta, ale také za správné odpovědi. Hry jsou vystaveny na Internet (http://www.ped.muni.cz/wchem/), odkud je možno si je stáhnout. V současnosti se pracuje na jejich softwarovém oživení.
Anotace anglicky
As an alternate means of motivation in chemistry lessons, a set of games was created (as a solution of grant FRVS No.: 736/03/G6), concerning chemistry. These games can be used either directly at school lesson, or (for younger children) as a toy, showing to children that chemistry might be nice. By means of pictures on the cards, chosen chemical, biological or ecological problems are introduced to children. To learn more, playing the games, children can answer some questions and check them (the list of questions and answers is a part of the games rules). Anybody can receive the games from the Internet: (http://www.ped.muni.cz/wchem/). Now software is being prepared, making playing these games on-line possible.
VytisknoutZobrazeno: 25. 4. 2024 18:56