RADOVÁ, Irena, Jana NECHUTOVÁ a Katarina PETROVIĆOVÁ. Laetae segetes. 2005.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Laetae segetes
Název česky Laetae segetes
Název anglicky Laetae segetes
Autoři RADOVÁ, Irena (203 Česká republika, garant), Jana NECHUTOVÁ (203 Česká republika) a Katarina PETROVIĆOVÁ (203 Česká republika).
Vydání 2005.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Uspořádání konference
Obor Umění, architektura, kulturní dědictví
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/00216224:14210/05:00021435
Organizační jednotka Filozofická fakulta
Klíčová slova anglicky Ancient Greek; Latin; Medieval Studies; Byzantine Studies
Štítky ancient greek, byzantine studies, Latin, medieval studies
Změnil Změnila: doc. Mgr. Katarina Petrovićová, Ph.D., učo 10362. Změněno: 19. 11. 2009 16:35.
Anotace
Konference byla uspořádána jako zahajovací podnik podobných akcí, další by měly následovat v pravidelných odstupech (příští konference bude uspořádána ve Vídni). V rámci konference byla představena ténata a metody disertačních prací, jejich význam pro vlastní a pro rozvoj humanitních věd vůbec. Pokud jde o obsah, lze příspěvky konference rozdělit do pěti tematických okruhů. - řecká a latinská gramatika - řecká a římská literatura - latinská medievistika - byzantologie a neogrecistika - dějiny starověku Každá z tematických jednotek (kromě dějin starověku, kde byl přednesen jen jeden příspěvek) byla uvedena přednáškou renomovaného specialisty z brněnského či vídeňského institutu. Všechny příspěvky konference jsou uvedeny ve sborníku.
Anotace anglicky
Organizing of the conference for the doctoral students from Brno and Wienna in the fields of Greek and Roman Grammar, Greek and Roman Literature, Byzantology and Neogrecistics, Latin medievistics and Classical History.
Návaznosti
1N04098, projekt VaVNázev: Elektronické databáze ke studiu a výzkumu řeckých a latinských autorů textů starověku a středověku a raného novověku
Investor: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Elektronické databáze ke studiu a výzkumu řeckých a latinských autorů starověku, středověku a raného novověku
VytisknoutZobrazeno: 14. 4. 2024 19:17