KOPFOVÁ, Alena. Manažerské vzdělání ve veřejné správě. In EDMAN 06 "EDucation for MANagement": Proceeding - sborník referátů. Plzeň: Sdružení EVIDA, 2006, s. 99-106. ISBN 80-86596-80-X.
Originální název Manažerské vzdělání ve veřejné správě
Název anglicky Management Education in Public Administration
Autoři KOPFOVÁ, Alena.
Vydání Plzeň, EDMAN 06 "EDucation for MANagement": Proceeding - sborník referátů, od s. 99-106, 8 s. 2006.
Nakladatel Sdružení EVIDA
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50600 5.6 Political science
Stát vydavatele Česká republika
Organizační jednotka Právnická fakulta
ISBN 80-86596-80-X
Klíčová slova anglicky Public Administration; Management Education; Research; Question-form; Strategy; Permanently Sustainable Growth
Štítky Management Education, Permanently Sustainable Growth, Public administration, Question-form, research, strategy
Příznaky Recenzováno
Změnil Změnila: Ing. Alena Kerlinová, Ph.D., učo 41775. Změněno: 10. 7. 2007 23:03.
Příspěvek je založen na hodnocení výzkumu, který byl proveden pomocí dotazníku v rámci předmětu Základy managementu určeného pro bakalářské kombinované studium oborů Veřejné správy a Právní vztahy k nemovitostem na Právnické fakultě MU v Brně. Výzkum byl převážně zaměřen na strategický management v zaměstnavatelské organizaci a částečně na základní znalosti trvale udržitelného rozvoje. Snahou předkládaného příspěvku je odhalit úroveň manažerského vzdělání ve veřejném sektoru a najít vztah mezi některými otázkami v dotazníku a tím, zda určitý respondent, jak uvedl, absolvoval či neabsolvoval nějakou formu manažerského vzdělání.
Anotace anglicky
The paper is based on a valuation of research, which was done by a question-form within the subject “The fundamentals of management“. This subject is a part of bachelors combinated study program and is dedicated for branches of “Public administration” and “Law relations to real estates” at Faculty of Law at MU in Brno. The research was mainly focused on strategic management in employers organization and partly on basic knowledge of permanently sustainable growth. An effort of the paper is to reveal a level of management education in public administration and to find out a relation between forms questions and a fact, whether or not the respondent passed any form of management education program.
VytisknoutZobrazeno: 26. 4. 2024 15:03